Процес навчання українців на винищувачах F-16 «зрушився дуже серйозно з місця» — речник
Джерело: телемарафон
Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що нині етап підготовки до навчання українських пілотів на літаках-винищувачах F-16 “зрушився дуже серйозно з місця”. Він наголосив, що більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
Серед держав є ті, що проводитимуть і мовну підготовку. Інші ж країни будуть безпосередньо навчати пілотів на винищувачах.
За його словами, Повітряні сили не можуть відповісти на питання скільки пілотів і літаків у результаті отримують. Не кожна з країн хоче особливо деталізувати той процес, який відбувається у неї на території.
“Тому лише можу запевнити, що процес дійсно таки зрушився дуже серйозно з місця. Він і не був на місці, але він набув обертів, скажемо так. І льотчики навчаються і проходять підготовку. Я думаю, про це будуть подальші заяви вже від лідерів країн”, — розповів Ігнат.
- Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.