Процес навчання українців на винищувачах F-16 «зрушився дуже серйозно з місця» — речник

Джерело: телемарафон

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що нині етап підготовки до навчання українських пілотів на літаках-винищувачах F-16 “зрушився дуже серйозно з місця”. Він наголосив, що більше країн долучаються до “літакової коаліції”.

Серед держав є ті, що проводитимуть і мовну підготовку. Інші ж країни будуть безпосередньо навчати пілотів на винищувачах.

За його словами, Повітряні сили не можуть відповісти на питання скільки пілотів і літаків у результаті отримують. Не кожна з країн хоче особливо деталізувати той процес, який відбувається у неї на території.

“Тому лише можу запевнити, що процес дійсно таки зрушився дуже серйозно з місця. Він і не був на місці, але він набув обертів, скажемо так. І льотчики навчаються і проходять підготовку. Я думаю, про це будуть подальші заяви вже від лідерів країн”, — розповів Ігнат.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.