Прокремлівські блогери поширюють наратив про нібито «невдачу» українського контрнаступу – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Останнім часом російські провійськові блогери приєдналися до поширення наративів Кремля про нібито “провал” українського контрнаступу.

За даними аналітиків, так званий ультранаціоналістичний інформаційний простір Росії, ймовірно, об’єднується у просуванні наративів Кремля, спрямованих на те, щоб представити контрнаступ ЗСУ як провал, дедалі більше перебільшуючи українські втрати і занижуючи російські втрати.

Так звані російські воєнкори все частіше зображують українські контрнаступальні операції як “серію невдалих атак уздовж усієї лінії зіткнення”.

Як приклад фахівці пропонують той факт, що російські “воєнкори” поширили 29 липня відеозапис, на якому нібито видно, як один російський танк розгромив цілу українську роту бронетехніки.

Однак, як згодом з’ясувалося, це запис, датований 7 червня, і на ньому видно, як російські артилерійські підрозділи наносять удари по українській колоні.

Така маніпуляція, на думку експертів, свідчить про те, що російські джерела навмисно публікують старі кадри для підтримки кремлівського наративу.

“Здатність Кремля створити більш цілісний наратив про війну в російському інформаційному просторі залишається невизначеною, і подальші російські невдачі або значні успіхи України можуть підірвати прогрес Кремля в цих зусиллях”, – йдеться в щоденному огляді.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.