Протест проти Трампа: в канадських кав’ярнях американо стали називати «канадіано»

Джерело: The Washington Post

В Торонто деякі кав’ярні на знак протесту проти адміністрації президента США Дональда Трампа змінили назву напою з “американо” на “канадіано”.

Для деяких кав’ярень Канади зміна назви американо стала способом протесту проти тарифів Трампа на канадські товари та його закликів до країни стати “51-м штатом”.

Що трапилось

Цього місяця Трамп запровадив 25-відсотковий податок на канадські товари, щоб змусити країну вжити більш агресивних заходів проти нелегальної імміграції та наркотиків, які потрапляють до США. Наступного дня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо закликав канадців обирати товари канадського виробництва.

Потім Трамп призупинив дію тарифів, коли Канада пообіцяла активізувати свої зусилля щодо іммігрантів і наркотиків. Але 24 лютого Трамп заявив, що тарифи набудуть чинності наступного місяця.

Протест проти Трампа

Протести канадців проти уряду США стрімко зросли відтоді, як Трамп вперше націлився на північного сусіда своєї країни. Хокейні вболівальники освистували американський гімн під час матчів, сувенірна крамниця в Онтаріо виставила на продаж одяг з написом “Канада не продається”, а підприємці розробили застосунки, які ідентифікують продукти, вироблені в Канаді.

Понад 230 000 канадців підписали петицію з проханням до Трюдо позбавити мільярдера Ілона Маска громадянства та паспорта.

З “американо” на “канадіано”

Кав’ярня Kicking Horse Coffee з Британської Колумбії (провінція Канади) закликала канадські кав’ярні змінити назву своїх американо на “канадіано” у дописі в Instagram на початку цього місяця. У кав’ярні Kicking Horse заявили, що напій називався “канадіано” протягом 16 років.

“Ми офіційно оголошуємо про це і просимо кав’ярні по всій країні перейти на цю назву”, – йдеться в дописі.

Протест підтримали деякі кав’ярні. Елізабет Вотсон, власниця кав’ярні Palisades Cafe в Британській Колумбії, розповіла, що один з клієнтів надіслав до кав’ярні допис від Kicking Horse у соцмережах. Вотсон, яка назвала цей рух “сміливим і відважним”, змінила назву напою і у своїй кав’ярні.

“Ми не обов’язково прагнемо бути політичними. Але нам подобається ідея підтримки канадської гордості”, – каже власниця кав’ярні.

За її словами, нова назва викликала сміх у деяких клієнтів і підвищила інтерес до напою. Вотсон сказала, що напій може стати постійним елементом меню.

“Я б із задоволенням залишила його”, – сказала Вотсон.

Вільям Олівейра, власник кав’ярні Cafe Belém, сказав, що не планує в осяжному майбутньому повертати назву напою до “американо”. Його кав’ярня, яка відкрилася в листопаді, перейшла на назву “канадіано” близько двох тижнів тому.

Олівейра боявся, що клієнти будуть скаржитися, але, за його словами, люди вважають нову назву влучною.

У Рівному вперше за три роки зафіксували випадок тропічної малярії. Жінка, котра нещодавно повернулася з Індії, відчула перші симптоми приблизно через два тижні після поїздки.

Європейський Союз планує швидко накласти на США 30% мита на товари на суму близько 100 млрд євро, якщо не вдасться укласти угоду та якщо американський президент Дональд Трамп виконає свою погрозу накласти таку ставку на більшість товарів ЄС після 1 серпня.

Зірка “Міцного горішка” та “П’ятого елемента”, голлівудський актор Брюс Вілліс, у якого діагностували деменцію, більше не може самостійно говорити, читати та ходити.

В Україні стрімко знижуються ціни на кавуни. Фермери пояснюють таку динаміку різким зростанням пропозиції баштанних культур на ринку. Через спекотну й сонячну погоду темпи дозрівання кавунів у полях значно пришвидшилися.

Після прийняття скандального законопроєкту №12414 що обмежує незалежність антикорупційних органів — НАБУ та САП — Україна опинилася на перших шпальтах світових медіа. Букви зібрали деякі з матеріалів західних ЗМІ.