Протягом 2023 року до закордонних медзакладів евакуйовано 1815 українців

Зображення: МОЗ

Джерело: МОЗ України

Протягом 2023 року до закордонних медичних закладів охорони здоров’я було евакуйовано 1815 українських пацієнтів.

Евакуаційний літак, яким транспортують постраждалих українців, здійснював рейси щотижня з польського міста Жешув.

Загалом цьогоріч українських пацієнтів прийняли на лікування у 30 країнах світу. Серед них не лише країни Європи, але й США, Мексика та навіть Японія.

Водночас лідерами за кількістю проведених евакуацій у 2023 році є: 

  • Німеччина – 423 пацієнти,
  • Норвегія – 207 пацієнтів,
  • Польща – 178 пацієнтів.

Переважна більшість осіб, які скористалися програмою медичної евакуації цьогоріч, це пацієнти, які потребували високоспеціалізованого лікування, особи, у яких був запит на отримання реабілітації, та у виключних випадках – пацієнти, які поїхали для отримання протезування.

Серед учасників програми медичної евакуації була й 7-річна гімнастка із Чорноморська Олександра Паскаль. Вона втратила ногу внаслідок ворожого обстрілу Одещини. Дівчинку транспортували до Австрії на протезування. Після тривалої реабілітації Олександра повернулась додому й продовжує займатися художньою гімнастикою, мріє виграти Олімпійське золото.

Ще один приклад медичної евакуації та лікування за кордоном – це історія Віталія Мізіна, лейтенанта ЗСУ. Він був в епіцентрі ракетного удару росіянами по казармі військового-навчального центру “Десна”. Чоловік дивом залишився живим, однак через опіки та важкі поранення лікарям довелося ампутувати йому праві руку і ногу. Наразі Віталій проходить лікування та реабілітацію у Фінляндії, і крок за кроком проходить шлях відновлення.

Медична евакуація двох друзів – військових льотчиків Олексія Чижа та Івана Пепеляшка – ще один приклад учасників програми медичної евакуації. Окупанти збили літак військових, під час катапультування вони зазнали важких травм. В обох були багатоуламкові переломи великогомілкових кісток. Пережили полон. Після повернення були евакуйовані на лікування до Німеччини та Норвегії. Зараз захисники повернулись додому та завершують свою реабілітацію в Україні.

У МОЗ нагадали, що загалом за понад півтора року дії механізму медичної евакуації (MedEvac) евакуйовано понад 4100 пацієнтів. 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.