За понад півтора року більш ніж чотири тисячі українців евакуйовано на лікування до Європи

Джерело: МОЗ України

За понад півтора року Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами евакуювали вже понад 4 100 постраждалих українців на лікування до клінік Європи.

Вже понад півтора року тривають евакуаційні рейси, організовані у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії та партнерів. Евакуюють постраждалих громадян України, які потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

Так, загалом завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 531 українця. Серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями, онкопацієнти та люди з хронічними захворюваннями. Ще 585 пацієнтів – це діти з онкологічними захворюваннями.

У відомстві зазначили, що перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі забезпечують транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони “Укрзалізниці”, команда БО “Лікарі без кордонів”, а також бригади парамедиків із європейських країн, законтрактовані ВООЗ.

Насамперед до закордонних клінік направляють:

  • пацієнтів із травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
  • дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей з орфанними захворюваннями.

Евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.