За понад півтора року більш ніж чотири тисячі українців евакуйовано на лікування до Європи

Джерело: МОЗ України

За понад півтора року Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами евакуювали вже понад 4 100 постраждалих українців на лікування до клінік Європи.

Вже понад півтора року тривають евакуаційні рейси, організовані у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я, Єврокомісії та партнерів. Евакуюють постраждалих громадян України, які потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

Так, загалом завдяки співпраці вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон 3 531 українця. Серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями, онкопацієнти та люди з хронічними захворюваннями. Ще 585 пацієнтів – це діти з онкологічними захворюваннями.

У відомстві зазначили, що перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі забезпечують транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони “Укрзалізниці”, команда БО “Лікарі без кордонів”, а також бригади парамедиків із європейських країн, законтрактовані ВООЗ.

Насамперед до закордонних клінік направляють:

  • пацієнтів із травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
  • дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей з орфанними захворюваннями.

Евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.