Протягом дня армія РФ здійснила 28 обстрілів Сумщини, зафіксовано 157 вибухів

Джерело: Сумська ОВА

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Обстрілів зазнали Юнаківська, Хотінська, Миропільська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Новослобідська, Шалигинська, Есманьська, Середино-Будська, Зноб-Новгородська громади.

Миропільська громада: ворог атакував з мінометів (3 вибухи) та артилерії (26 вибухів).

Краснопільська громада: здійснено мінометні обстріли (15 вибухів) та артобстріл (13 вибухів).

Білопільська громада: зафіксовано пуск ракет НАР з гелікоптера (10 вибухів), артобстріл (4 вибухи), мінометний обстріл (3 вибухи), скид з БпЛА боєприпасів ВОГ (5 вибухів).

Юнаківська громада: росіяни скинули сім мін на територію громади. Також були артобстріл з САУ (5 вибухів) та скид з БпЛА боєприпасів ВОГ (2 вибухи).

Середино-Будська громада: ворог атакував з мінометів (15 вибухів).

Шалигинська громада: зафіксовано артилерійський обстріл (2 вибухи) та мінометні обстріли (5 вибухів).

Великописарівська громада: здійснено скид з БпЛА боєприпасів ВОГ (2 вибухи).

Есманьська громада: противник скинув дві міни на територію громади. Також зафіксовано обстріл зі ствольної артилерії (11 вибухів).

Хотінська громада: були мінометні обстріли (13 вибухів).

Зноб-Новгородська громада: здійснено обстріл зі ствольної артилерії (4 вибухи).

Новослобідська громада: ворог атакував з мінометів (10 вибухів).

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.