При Міноборони створили Міжвідомчу робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд

Джерело: Міноборони
При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.
Таке рішення ухвалено під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
Відтак, цей тимчасовий консультативно-дорадчий орган координуватиме зусилля всіх органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд – аби робота за цим напрямком була системною.
Співголовами Міжвідомчої робочої групи стануть Рустем Умєров та Михайло Федоров.
У планах Міжвідомчої робочої групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
При Міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш “гарячих” напрямках. До спільноти увійшли відомі українські компанії з різних галузей: фінанси, ІТ, девелопмент, металургія, логістика, рітейл тощо.
Для впровадження нових підходів уряду буде запропоновано затвердити нову ефективну модель з будівництва фортифікаційних споруд, до якої залучать ресурси Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обласних військових адміністрацій, приватних підрядників.
- Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що одним із пріоритетів оборонного бюджету на 2024 рік є ракетне озброєння і боєприпаси, на придбання яких буде спрямовано близько 175 мільярдів гривень.
- З 1 листопада Міністерство оборони України скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ – відтак нова зброя вітчизняного виробництва потраплятиме на фронт швидше.
- Міністерство оборони України запустило інтеграцію нового функціоналу в систему ситуаційної обізнаності DELTА – відтепер управляти боєм стане зручніше.
Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий.
Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.
Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.
Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.
Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.