Прикордоннику з Закарпаття, який виявився агентом спецслужб РФ, повідомили про підозру

Джерело: Державне бюро розслідувань

Заочно повідомлено про підозру правоохоронцю, який служив на Закарпатті у лавах прикордонників та виявився агентом російських спецслужб. Ним є начальник відділу кібербезпеки Мукачівського прикордонного загону Руслан Сировий.

ДБР не зазначило імені підозрюваного, але прикріпила разом з повідомленням його фотографію. Попередньо, він не мав доступу до державної таємниці.

За даними слідства, Сировий нещодавно разом з іншими військовозобов’язаними незаконно перетнув кордон з Угорщиною. В одному з російських пабліків стверджують, що утікач тривалий час працював агентом спецслужб РФ і зараз перебуває у Москві. Росіяни заявили, що він вів підривну діяльність проти України й обіцяли згодом викласти велике інтерв’ю з ним.

Крім того, 9 жовтня українська розвідка заявила, що Росія з метою дискредитації Сил оборони України планує використати Руслана Сирового, який нещодавно втік до Москви.

Зловмиснику повідомлено про підозру у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України). Також готується повідомлення про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Покарання передбачає довічне ув’язнення.

Нині перевіряються контакти зрадника та його можливості щодо передачі таємних даних.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.