Прикордонники врятували червонокнижного птаха на Рівненщині

Джерело: ДПС
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
Прикордонники повідомили місцевого єгеря Зарічненської дільниці УТМР та з дотриманням особистої безпеки разом транспортували орлана до ветеринарної клініки для огляду та лікування.
Отримавши кваліфіковану допомогу та відновивши сили, крилатий велетень знову буде підкорювати небесні вершини, — наголосити у ДПС.
Орлан-білохвіст – птах ряду соколоподібних родини яструбових. Називають його також орел-сіруватень, або сіруватень. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії – розмах крил досягає 2,5 метра. В Україні протягом XIX-XX століть чисельність цього виду катастрофічно скоротилась. Нині за офіційними даними на території України щороку зимує 260-370 особин. Орлана-білохвоста занесено до усіх трьох видань Червоної книги України (1980, 1994, 2009). В останньому виданні його віднесли до категорії “рідкісний”.
Читайте також: У Німеччині відключатимуть вітряки задля порятунку птахів
- Рідкісне перо вимерлого новозеландського птаха гуя продано на аукціоні за 46 521 новозеландський долар (28 365 доларів США), що зробило його найдорожчим пером у світі. Очікувалося, що перо буде продано за 2000-3000 доларів, але кінцева ціна значно перевищила ці очікування.
- Згідно зі звітом про стан довкілля органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.
- У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.
- На Тернопільщині у природному заповіднику “Медобори” зафіксували червонокнижного лісового кота.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.