Путін боїться їхати на саміт БРІКС до Бразилії через ордер МКС – The Guardian
Джерело: The Guardian
Глава Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін не поїдуть на саміт БРІКС, що стартує цієї неділі у Бразилії. Це може свідчити про втрату групою внутрішньої узгодженості та ідеологічної ваги для двох її засновників.
За даними газети The Guardian, відсутність президента Китаю та лідера Росії є ознакою втрати БРІКС єдності, а отже, і своєї ідеологічної цінності як альтернативи західному капіталізму.
Саміт БРІКС, до складу якого з січня входять 11 країн, розпочнеться у неділю в Ріо-де-Жанейро.
Сі пропустить саміт БРІКС вперше з моменту свого вступу на посаду в 2013 році. Замість нього до Ріо поїде прем’єр-міністр Лі Цян, другий за важливістю посадовець Комуністичної партії Китаю. Пекін не назвав офіційної причини.
Тоді як Путін, імовірно, вирішив не їхати через ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом. Російського президента звинувачують у причетності до викрадення і депортації десятків тисяч українських дітей. Бразилія є стороною Римського статуту і могла опинитися під тиском у разі приїзду Путіна.
Радник Кремля з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков минулого тижня підтвердив, що причиною рішення є занепокоєння стосовно ордера на арешт Путіна, виданого за воєнні злочини.
Як сказав Ушаков, “бразильський уряд не зміг зайняти чіткої позиції” з цього питання. Він додав, що Путін зв’яжеться з лідерами БРІКС по відеозв’язку, а Росію представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Разом з тим, Бразилія, котра прагне відігравати дедалі активнішу дипломатичну роль у глобальному Півдні, може навіть виграти від відсутності лідерів Росії та Китаю – оскільки хоче зосередити увагу саміту на реформуванні системи глобального управління. Країна підготувала низку конкретних ініціатив: перехід до зеленої енергетики, співпраця у сфері вакцин і надання режиму найбільшого сприяння в межах СОТ усім країнам.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- Південно-Африканська Республіка, яка раніше повідомляла, що до блоку БРІКС хочуть приєднатися деякі європейські країни, не надіслала запрошення на серпневий саміт лідерам західних держав.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- 24 серпня 2023 року міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.
В Афганістані шестирічну дівчинку у провінції Гільменд видали заміж за 45-річного чоловіка, повідомили місцеві джерела. Випадок викликав широке обурення після того, як фото з церемонії почали поширювати у соцмережах.
У Британії 17 компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень, заробивши іноді до +130% виручки. Працівники стали рідше хворіти, тоді як їхня продуктивність зросла.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Сотні тисяч афганських мігрантів залишили Іран за минулі тижні після того, як Тегеран зобов’язав понад чотири мільйони нелегальних афганців покинути країну до 6 липня.