«Путін думав що за три дні завоює Київ, але це я був в центрі Києва, а не він» — Байден
Джерело: виступ Джо Байдена
13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.
Путін після вторгення в Україну, думав, що завоює її за три дні, але з того часу я був у центрі Києва, а він — ні, — наголосив чинний президент США. — Шлях потягом до української столиці був довгим. І я був єдиним Головнокомандувачем США, який відвідав країну у стані війни, де немає військової присутності США, — додав він.
Байден констатував, що російський диктатор “провалився і не зміг підкорити Україну, не зміг розвалити НАТО і загарбати значну частину територій”.
Сьогодні Україна досі вільна, незалежна та зі світлим майбутнім, — наголосив Байден.
Він наголосив, що США отримували погрози про те, що Україна буде захоплена, і Росії дістануться всі території. За словами Байдена, “є ще над чим працювати”, але 50 країн, не лише з Європи, але й Азії, об’єдналися за для допомоги Україні.
Разом з тим, глава Білого дому застеріг, що США спільно з союзниками не можуть дозволити собі відмовитися від підтримки України.
Зауважимо, нещодавно радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Байден до завершення каденції переконуватиме Дональда Трампа спільно з Конгресом підтримати Україну.
Як пояснив Салліван, Байден наголошуватиме, що послаблення допомоги Україні призведе до нестабільності в Європі.
Тоді як підхід адміністрації чинного президента США до завершення каденції залишиться незмінним: допомогти Україні отримати найсильнішу позицію на фронті, аби зрештою, зайняти найсильнішу позицію за столом переговорів.
Раніше припустили, що Європа може постати перед новими викликами у сфері безпеки, якщо США зменшать свою роль у НАТО та підтримку України, що ймовірно змінить характер трансатлантичних відносин. Президент Джо Байден може стати останнім президентом США, який вважає безпеку Європи життєво важливим інтересом для своєї країни, пише Bloomberg.
- Пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
У Москві Другий Західний окружний військовий суд незаконно виніс вироки семи українським військовополоненим. Їх засудили до ув’язнення строком від 15 до 16 років, звинувативши в участі у наступальних діях Збройних сил України на території Курської області.
Уранці 14 січня російські війська завдали чергового удару по Козачій Лопані на Харківщині, внаслідок якого загинув місцевий мешканець.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.