Путін наказав обкласти російські компанії податком, щоб вони допомагали фінансувати війну, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Президент РФ Володимир Путін схвалив податок на надприбуток для великих російських компаній, оскільки уряд шукає додаткові джерела доходів для бюджету на тлі великих витрат на війну.

Компанії будуть обкладатися податком у розмірі 10% від різниці в прибутку у 2021-2022 роках порівняно з 2018-2019 роками. Закон, який набуває чинності в січні, поширюватиметься на підприємства, які за цей період отримали середньорічний прибуток понад 1 млрд рублів.

Міністр фінансів Антон Силуанов заявив, що уряд розраховує отримати від цього заходу близько 300 мільярдів рублів.

Відповідно до закону, опублікованого на вебсайті уряду, ставка зменшиться вдвічі до 5% для компаній, які вирішать сплатити податок до 30 листопада. Малий і середній бізнес, а також нафтогазовидобувні та вугледобувні компанії звільнені від цього податку.

Дочірні компанії іноземних компаній, які ще не покинули Росію після вторгнення в Україну в лютому 2022 року та отримали стрімке зростання продажів, також повинні будуть платити податок.

Раніше Силуанов заявляв, що податок буде “разовим збором за погодженням з бізнесом”. Однак його заступник Олексій Сазанов зазначив, що влада може повернутися до податку в майбутньому, якщо це буде потрібно для фінансування дефіциту російського бюджету.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.