Путін наказав провести навчання із застосування ядерної зброї

Джерело: Міноборони РФ

Міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

“За дорученням верховного Головнокомандувача Збройних сил Російської Федерації, з метою підвищення готовності нестратегічних ядерних сил до виконання бойових завдань, Генеральним штабом розпочато підготовку до проведення найближчим часом навчання з ракетними з’єднаннями Південного військового округу із залученням авіації, а також сил Військово-морського флоту”, – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, під час навчання буде здійснено комплекс заходів з практичного відпрацювання питань підготовки та застосування нестратегічної ядерної зброї.

При цьому вказано, що навчання начебто потрібні для реагування “на провокаційні заяви і погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації”.

У цьому зв’язку нагадаємо про Тоцькі військові навчання.

Радянські військові навчання із застосуванням атомної бомби відбулися на Тоцькому полігоні Оренбурзької області 14 вересня 1954 року. Радіоактивного опромінення зазнали 45 тис. солдатів і 10 тис. місцевих мешканців.

Навчання проходили під кодовою назвою “Сніжок”. Керував ними маршал Георгій Жуков. Командування планувало дослідити вплив атомної бомби на місцевість із заздалегідь підготовленою обороною та навчити армію наступати і оборонятися у таких умовах. Окрім 45 тис. солдатів, на полігон пригнали 600 танків і артилерійських установок, 600 бронетранспортерів, 300 літаків і тисячі автомобілів.

О 9:23 залунала “атомна тривога”. Військові зайняли свої позиції в укриттях і бронетехніці. Уже за 10 хвилин літак Ту-4 скинув бомбу РДС-2, потужністю 40 Кт. Вона вибухнула на висоті 350 м. Після вибуху розпочалася артпідготовка, а бомбардувальники нанесли авіаудар. Тоді у наступ були підняті війська, які атакували умовного противника в районі вибуху.

За спогадами очевидців, уся пуста бронетехніка за 1 км від епіцентру оплавилась і була втиснена у землю. Від лісу в епіцентрі не залишилось нічого. Після навчань агентство ТАСС повідомляло, що “результати допоможуть радянським ученим й інженерам успішно вирішити завдання щодо захисту від атомного нападу”.

Відомо, що тисячі учасників отримали різні дози радіоактивного опромінення. Їм не надавали медичної допомоги. Невдовзі молоді люди почали скаржитися на проблеми з серцем, органами травлення, пізніше страждали від онкологічних захворювань та хвороб крові.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.