Путін намагається зменшити очікування значного просування армії РФ навколо Авдіївки – ISW
Джерело: ISW
Володимир Путін змінив риторику щодо наступу російських військ на Авдіївку, “зменшуючи очікування” щодо ймовірного просування на цьому напрямку.
За даними аналітиків, в одному зі своїх інтерв’ю Путін заявив, що російські сили ведуть “активну оборону” на Авдіївському, Куп’янському та Запорізькому напрямках. Експерти переконані, що Путін назвав наступ під Авдіївкою “активною обороною”, а не “активними бойовими діями”, спробувавши зменшити очікування значного російського просування на цьому напрямку.
“Російські війська навряд чи здійснять значні прориви або відріжуть українські сили в населеному пункті в найближчій перспективі, а потенційні масштабні просування, ймовірно, вимагатимуть значного і тривалого залучення особового складу та матеріальних засобів”, – зауважили аналітики.
При цьому вказано, що російський інформаційний простір в цілому стримує свій початковий оптимізм щодо перспектив російських наступальних операцій поблизу Авдіївки. Армія РФ продовжила наступ, спрямований на оточення Авдіївки 15 жовтня, але поки що не досягла успіхів на тлі ймовірного зниження темпів операцій у цьому районі.
Водночас російські джерела заявили, що російські армійці не досягли бажаного швидкого прориву, зіштовхнулися зі значними втратами і, ймовірно, повільнішим, ніж очікувалося, темпом просування.
Проте російські бойовики, ймовірно, продовжуватимуть наступальні операції у такому зниженому темпі у найближчій перспективі і залишатимуться загрозою для українських сил у цьому районі, хоча навряд чи зможуть досягти вирішального прориву або оточення Авдіївки.
- Станом на 15 жовтня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Наразі триває контрбатарейна боротьба, маневри силами та засобами.
- На Сватівському напрямку українські прикордонники знищили декілька російських позицій з особовим складом.
- Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.