Путін передав Кім Чен Ину табун коней за поставлені снаряди
Джерело: The Sunday Times
Президент Росії Володимир надіслав главі Північної Кореї Кім Чен Ину коней породи орловський рисак за передані РФ північнокорейські снаряди для війни проти України.
Табун із 19 жеребців та п’яти кобил був відправлений залізницею з Приморського краю через пункт пропуску “”Хасан».
За даними Россільгоспнагляду, перед цим коні пройшли карантин у Володимирській області: всіх їх чіпували, щоб унеможливити підміну та підтвердити чистоту походження.
Порода орловський рисак – улюблена у Кіма. Путін не вперше дарує йому їх — 2022 року до Пхеньяна привезли 30 скакунів. Керівник Північної Кореї регулярно фотографується на них верхи. Наприклад, держЗМІ КДНР випускали сюжет про те, як Кім, осідлавши білого коня, піднявся на найвищу гору Корейського півострова Пектусан (2744 метри).
Згідно з офіційними торговими звітами, у період з 2020 по 2023 рік КНДР витратила щонайменше $600 тисяч на породистих коней із Росії.
Нова партія рисаків є частиною оплати за артилерійські снаряди, які КНДР постачає Росії для війни в Україні, повідомляють сеульські ЗМІ. Згідно з даними військової розвідки Південної Кореї, із середини 2022 року Пхеньян відправив Москві 13 тисяч контейнерів із озброєнням, зокрема 6 млн артилерійських снарядів калібру 152 мм. Зауважується, що половину поставок провели після лютого цього року.
Раніше міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік повідомив, що КНДР передала Росії щонайменше 10 000 контейнерів, які можуть вмістити 4,8 млн артилерійських снарядів.
КНДР та РФ поглибили військову співпрацю, відколи Кім та Путін минулого року провели зустріч на Далекому Сході. Вже минулого місяця, під час візиту Путіна до КНДР, країни підписали угоду про стратегічне партнерство, який містить пункт про взаємну оборону.
Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин зустрівся з заступником глави Міноборони РФ Олексієм Криворучком. Разом вони обговорили важливість тіснішого об’єднання армій країн “для захисту миру та справедливості у всьому світі”.
- Ворог після перерви відновив використання отриманого від Північної Кореї ракетного озброєння проти нашої країни. Під час удару 31 липня РФ використала ракету КN-23 з КНДР.
- Міноборони США наголосило на необхідності пильно стежити за діями Північної Кореї після підписання договору між КНДР та РФ. У Пентагоні остерігаються, що КНДР у межах цих домовленостей може відправити своїх військових для війни проти України.
- Під час переговорів з Путіним лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв “повну підтримку та солідарність з російським урядом, армією та народом” у війні Росії проти України.
- Білий дім прокоментував майбутню зустріч Володимира Путіна та Кім Чен Ина, зазначивши, що США занепокоєні зміцненням зв’язків між РФ та КНДР.
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.