Путін перевіряє, на що готовий піти Трамп у тиску на ЄС щодо пом’якшення санкцій проти РФ
Джерело: Bloomberg
За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
Таку інформацію агентству повідомили джерела, знайомі з цим питанням. За їхніми даними, Кремль виробив для цього цілу стратегію.
На останніх перемовинах з представниками США, росіяни висунули низку умов для припинення вогню у Чорному морі. Зокрема Росія вимагає, аби її “Россельхозбанк” знову під’єднали до SWIFT.
Зазначається, що вибір щодо “Россельхозбанку” випав не випадково: Кремль спершу хотів побачити, чи погодиться Трамп на таку ідею та чи змусить погодитись на це Євросоюз. ЄС має юрисдикцію над SWIFT, штаб-квартира якого розташована у Бельгії.
“Путін перевіряє, чого можна досягти з Трампом, і успіх зі SWIFT може призвести до поступового послаблення режиму санкцій загалом”, – сказали виданню джерела.
“Россельхозбанк”, як і інші російські фінустанови, від’єднали від SWIFT після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Цього тижня європейські лідери наголосили, що не скасовуватимуть санкцій проти Росії, поки вона не виведе війська з України.
Щобільше, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що європейці обговорюють посилення санкцій, аби тиснути на РФ, а президент Фінляндії Александр Стубб сказав, що лідери вже працюють над новим пакетом обмежень.
“Путін погодився з пропозицією Трампа відновити Чорноморську угоду. Щодо SWIFT, то це неодмінна частина Чорноморської угоди, з якою на той час погодились і європейці, і американці. Зараз таке враження, що всі помінялись ролями, і європейці більше не хочуть цього робити. Але це не справа Росії”, – сказав напередодні речник Кремля Дмитро Пєсков.
Після перемовин РФ та США у Саудівській Аравії, держсекретар Сполучених Штатів Марко Рубіо наголосив, що деякі з російських умов “включають санкції, які не є нашими”, а Євросоюзу.
Він додав, що США вивчають пропозиції РФ, а згодом Трамп зробить наступний крок.
“Це тест для Трампа. Кремль хоче побачити, як Трамп виконає свої обіцянки”, – вважає політичний аналітик Павло Данилін, який працює з російськими урядовцями.
Один з представників російської делегації Григорій Карасін розповів, що США “спокійно” поставились до умов Росії на перемовинах.
“Чинна адміністрація США зацікавлена у діалозі з нами, у пошуку спільних підходів та рішень. Тоді, ви побачите, Європа поступово почне повертатись до здорового глузду, до якого реалізму”.
- Європейські посадовці вважають, що президент США Дональд Трамп невдовзі опиниться перед важким вибором через своє прагнення якнайшвидше завершити війну в Україні.
Макс Лессер, старший аналітик з питань нових загроз центру Foundation for Defense of Democracies, що базується у Вашингтоні, розповів, що мережа компаній, якою керує таємна технологічна корпорація Китаю, хоче найняти на роботу нещодавно звільнених державних службовців США.
Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.
У Фінляндії остаточно зупинили останню вугільну теплоелектростанцію “Салмісаарі”.
США переживають значну демографічну зміну: кількість народжень серед жінок старше 40 років вперше перевищила кількість народжень серед підлітків.
Попри міжнародні санкції, запроваджені через війну в Україні, кількість доларових мільярдерів у Росії зросла зі 125 до 146 осіб. Це рекордний показник за всю історію рейтингу Forbes.