Путін просить Сі про зустріч на тлі колапсу платежів між Росією та Китаєм

Джерело: The Moscow Times

На тлі наростання проблем із банківськими платежами між Росією та Китаєм президент РФ Володимир Путін попросив організувати зустріч із головою КНР Сі Цзіньпіна на саміті БРІКС у Казані.

Пропоную під час цієї роботи провести і двосторонню робочу зустріч, – сказав Путін під час спілкування із заступником голови КНР Хань Чженом на полях Східного економічного форуму (ВЕФ).

Він зауважив, що відносини Росії та Китаю досягли “безпрецедентно високого рівня” завдяки спільним зусиллям двох країн. Також Путін нагадав, що у жовтні відзначатиметься 75-річчя встановлення дипломатичних відносин між Росією та Китаєм.

До цього посол КНР у Росії Чжан Ханьхуей повідомив, що Сі Цзіньпін має намір прибути на саміт у Казані, запланований на 22–24 жовтня.

Ситуація з платежами з Росії до Китаю різко погіршилася у грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ, що дозволяє американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти банків третіх країн за допомогу підсанкційним особам та забезпечення постачання російському військово-промисловому комплексу.

Після цього понад 98% китайських кредитних організацій припинили приймати платежі від російських компаній. Також деякі банки стали відхиляти платежі з російськими іменами та почали відмовлятися приймати юані з Росії.

Наприкінці серпня стало відомо, що між Росією та Китаєм через труднощі з розрахунками зависли трансакції на десятки мільярдів юанів. Разом з тим, як зазначав співрозмовник Reuters, складності проведення платежів не викликають серйозного занепокоєння у російського керівництва, оскільки “платежі в пріоритетних галузях, як і раніше, відбуваються без проблем”.

Раніше ми повідомляли, що один із найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі продовження російсько-української війни.

Також стало відомо, що понад 98% китайських банків перестали приймати прямі платежі з Росії, що може створити серйозні проблеми для російського бізнесу. Згідно з російськими ЗМІ, відмови в обслуговуванні почалися в липні, коли місцеві банки Китаю, котрі раніше стабільно співпрацювали з російськими компаніями, масово припинили проводити транзакції.

Регіональні китайські банки, котрі орієнтуються на внутрішній ринок, протягом місяців були основними партнерами для російських компаній. Але тепер російський бізнес змушений шукати альтернативні шляхи для фінансових операцій, використовуючи посередників у третіх країнах.

Раніше Сполучені Штати Америки готувалися запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.

Схвалений до використання антидепресант вортіоксетин поборов гліобластому – агресивний рак мозку.

Нідерланди підписали контракт із французькою Naval Group на постачання чотирьох підводних човнів загальною вартістю 5,6 млрд євро.

Згідно з непідтвердженими повідомленнями ЗМІ, іранська влада запустила близько 200-250 ракет, зокрема й балістичних, на територію Ізраїлю.

Із 90 населених пунктів Сумської області примусово евакуюють родини з дітьми.

Українська режисерка Анна Бурячкова зніме фільм за мотивами пригодницького роману “Тигролови” Івана Багряного.