Путін робить ставку на «послаблення та розпад» НАТО – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Аналіз геополітичної ситуації в Європі показав, що через провал бліцкригу в Україні Кремль вирішив змінити тактику і тепер робить ставку на “послаблення і розвал” НАТО.
Як пояснили у виданні, Володимир Путін поставив собі за мету “розібрати НАТО на частини та виявити слабкі місця альянсу”.
Зазначено, що через військову невдачу в Україні безпосередня загроза для Польщі та країн Балтії дещо знизилася, однак тепер Росія прагне виявити слабке місце НАТО. Ймовірно, новою точкою прикладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани.
Минулого тижня група озброєних сербів влаштувала засідку на косовський поліцейський патруль, що зрештою закінчилося нетривалим боєм та смертю одного поліціянта та трьох сербів. Цю ескалацію називають однією з найсерйозніших з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність від Сербії.
“Ця ескалація – мрія Москви. Сербія та Росія місяцями готували сербів до ескалації в Косово, розпалюючи напруженість на Балканах, щоб відвернути увагу Заходу від війни в Україні. Вони заполонили інформаційний простір пропагандою, яка повторює старі твердження про те, що Косово належить Сербії”, – йдеться в статті.
Як зауважив автор публікації, зараз Росія активно використовує цю подію в своїй зовнішньополітичній риториці, звинувачуючи Захід в підігріванні конфлікту на Балканах.
Зокрема, вдаючись до гібридних методів, Путін хоче досягти трьох цілей: відволікти Захід від України, зміцнити позиції Москви в регіоні та отримати важелі впливу на західні держави, шантажуючи їх загрозою ескалації конфлікту в регіоні.
“Ще одна косовська криза може легко перекинутися на Північну Македонію, державу-члена НАТО, що матиме серйозні наслідки для європейської оборони в той час, коли США зосереджені на майбутніх виборах. Попри військову перевагу НАТО, у нього слабкі позиції на Балканах, і Росія продовжує перемагати його там. Прийшов час НАТО посилити свою присутність у регіоні та перевести Росію до оборони”, – вказано в матеріалі.
- За даними ЗМІ, американські посадовці вважають, що російський президент Володимир Путін визначив нову ціль у війні проти України – позбавити Київ підтримки союзників.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.