Путін робить ставку на «послаблення та розпад» НАТО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Аналіз геополітичної ситуації в Європі показав, що через провал бліцкригу в Україні Кремль вирішив змінити тактику і тепер робить ставку на “послаблення і розвал” НАТО.

Як пояснили у виданні, Володимир Путін поставив собі за мету “розібрати НАТО на частини та виявити слабкі місця альянсу”.

Зазначено, що через військову невдачу в Україні безпосередня загроза для Польщі та країн Балтії дещо знизилася, однак тепер Росія прагне виявити слабке місце НАТО. Ймовірно, новою точкою прикладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани.

Минулого тижня група озброєних сербів влаштувала засідку на косовський поліцейський патруль, що зрештою закінчилося нетривалим боєм та смертю одного поліціянта та трьох сербів. Цю ескалацію називають однією з найсерйозніших з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність від Сербії.

“Ця ескалація – мрія Москви. Сербія та Росія місяцями готували сербів до ескалації в Косово, розпалюючи напруженість на Балканах, щоб відвернути увагу Заходу від війни в Україні. Вони заполонили інформаційний простір пропагандою, яка повторює старі твердження про те, що Косово належить Сербії”, – йдеться в статті.

Як зауважив автор публікації, зараз Росія активно використовує цю подію в своїй зовнішньополітичній риториці, звинувачуючи Захід в підігріванні конфлікту на Балканах.

Зокрема, вдаючись до гібридних методів, Путін хоче досягти трьох цілей: відволікти Захід від України, зміцнити позиції Москви в регіоні та отримати важелі впливу на західні держави, шантажуючи їх загрозою ескалації конфлікту в регіоні.

“Ще одна косовська криза може легко перекинутися на Північну Македонію, державу-члена НАТО, що матиме серйозні наслідки для європейської оборони в той час, коли США зосереджені на майбутніх виборах. Попри військову перевагу НАТО, у нього слабкі позиції на Балканах, і Росія продовжує перемагати його там. Прийшов час НАТО посилити свою присутність у регіоні та перевести Росію до оборони”, – вказано в матеріалі.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.