Путін шукатиме можливість «сісти за стіл переговорів», коли ЗСУ підійдуть до Криму – Зеленський
Джерело: Володимир Зеленський в інтерв’ю ABC News
Президент України Володимир Зеленський заявив, що вихід української армії на кордон з тимчасово окупованим Росією Кримом може змусити Володимира Путіна шукати можливість для переговорів.
Як пояснили у виданні, глава держави не став оскаржувати інформацію Washington Post про деталі поїздки глави ЦРУ Вільяма Бернса в Україну. За даними журналістів, офіційні особи попередили його, що мають на меті до осені деокупувати значну частину територій, перемістити артилерійські і ракетні комплекси до кордону півострова і змусити Путіна почати переговори.
“Це абсолютно чітка, логічна риторика, що в той момент, коли Україна вийде на адміністративний кордон з тимчасово окупованим українським півостровом, Кримом, дуже ймовірно, що Путін буде змушений шукати діалог з цивілізованим світом, на відміну від того, як це було до повномасштабного вторгнення, тому що він буде ослаблений”, – прокоментував Зеленський.
Крім того, український лідера наголосив, що ніколи не погодиться поступитися Росії будь-яку територію України.
- Контрнаступ України був “сповільнений” через укріплену російську оборону, заявив президент України Володимир Зеленський, додавши, що він хотів би, щоб поставки західної зброї дозволили контрнаступу початися “набагато раніше”.
- Адмірал та начальник штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін заявив, що бойові можливості Росії скоротилися вдвічі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. А також додав, що Росія зараз “настільки слабка”, що більше не може вести власний військовий контрнаступ.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 9 липня на східному та південному фронтах ситуація не зазнала суттєвих змін. Ситуація не зазнала суттєвих змін, на Авдіївському, Мар‘їнському, Куп‘янському, Лиманському напрямках тривають гарячі бої.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.