Путін відправляє змій та орлів до Північної Кореї в межах «зоодипломатії»

Джерело: The Telegraph

Росія пообіцяла відправити до Північної Кореї орлів, пітонів, папуг і кажанів у потенційній формі “зоодипломатії”.

Як зауважили у виданні, обіцяне пожертвування понад 40 тварин Центральному зоопарку Пхеньяну відбувається на тлі поглиблення політичних і військових зв’язків двох країн, тоді як Північну Корею підозрюють у постачанні озброєння Москві.

За словами експерта із відносин Північної Кореї та Росії Ентоні Рінна, пожертвування може бути їхнім способом “спроби відбити зоодипломатію Китаю”, коли Пекін позичає своїх знаменитих панд для зміцнення двосторонніх дипломатичних зв’язків у межах своєї глобальної програми.

Він додав, що Росія,ймовірно, не пожертвувала більших тварин через побоювання з приводу поганих умов у зоопарку. Коли вольєр відкрився 2016 року, однією з його головних визначних пам’яток була Азалія, 19-річна шимпанзе, яку навчили викурювати пачку сигарет на день.

“Хоча постачання зброї вважається частиною угоди в обмін на продовольство і російський досвід, пожертвування тварин інтерпретується як дипломатичний жест”, – йдеться в матеріалі.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.