Путін запропонував африканським лідерам «безоплатне зерно»

Джерело: Reuters

27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.

Виступаючи на саміті в Санкт-Петербурзі, присвяченому російсько-африканським зв’язкам, Путін заявив, що Росія “очікує рекордного врожаю зерна” і готова замінити експорт українського зерна до Африки – як на комерційній основі, так і на основі допомоги, щоб відзначити, за його словами, “вирішальну роль Москви в глобальній продовольчій безпеці”.

Російський лідер заявив, що в РФ “готові безоплатно надати Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Центральноафриканській Республіці та Еритреї по 25-50 тис. тонн зерна в найближчі 3-4 місяці”. Щобільше, в РФ висловили готовність “забезпечити безоплатну доставку цієї продукції споживачам”.

24 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що стрибок світових цін на продовольство внаслідок завершення Чорноморської угоди та бомбардування Росією українських портів був “особливо руйнівним для вразливих країн, які борються за прогодування свого народу”.

Своєю чергою, голова Африканського союзу Азалі Ассумані, який виступав разом із Путіним, використав власну промову, щоб закликати до “мирного співіснування” між РФ та Україною, заявивши, що це врятує життя тих, хто залежить від експорту продовольства.

У РФ повідомили, що 49 із 54 держав континенту представлені в Санкт-Петербурзі, у тому числі 17 – їхніми главами держав і чотири — главами урядів.

Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав. Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт.

Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль. 

Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.

Дослідники виявили, що наявність домашніх тварин може так само позитивно впливати на психологічне здоров’я людини, як і шлюб чи зустріч з друзями.

У місті Шпола, що на Черкащині, в міській раді понад 5 років “працює” кіт Мурчик.