П’ять італійських компаній долучилися до українського Альянсу оборонних індустрій
Джерело: Мінстратегпром
П’ять італійських компаній долучилися до Альянсу оборонних індустрій, створеного з ініціативи Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України.
16 листопада відбулася зустріч керівництва Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України з італійською делегацією на чолі з заступником міністра оборони Італійської республіки генерал-лейтенантом Люціано Портолано.
П’ять компаній, чиї представники брали участь у зустрічі, долучилися до Альянсу оборонних індустрій: Leonardo S.p.A., Fincantieri, Elettronica, Iveco Defense Vehicles та FAE Group S.p.A.
Нині Альянс оборонних індустрій налічує 74 компанії з понад 20 країн світу, які висловили готовність сприяти розвитку українського ОПК.
Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю в різних секторах ОПК, що має суттєво посилити обороноздатність України. Зокрема, промислові та технологічні лідери в оборонній і безпековій галузях Італії запропонували свої проєкти для реалізації.
Також мовилося про кооперацію італійських та українських виробників продукції військового призначення.
Серед іншого, італійські компанії висловили зацікавленість у співробітництві в авіаційній галузі, розмінуванні України, виробництві бронеавтомобілів, захисті повітряного простору, обміні технологічними інноваціями.
Що стосується останнього, то уряд Італії виділяє окремі кошти, частина яких буде спрямована на розвиток військових інновацій саме в Україні. Окрім цього, до розвитку наших технологій буде залучено італійські наукові інституції.
Довідково. У вересні в Києві за участю президента України Володимира Зеленського відбувся Перший міжнародний форум оборонних індустрій (DFNC1), що об’єднав 252 компанії з понад 30 країн.
- Президент України Володимир Зеленський оголоси про створення Альянсу оборонних індустрій, до якого можуть приєднатись виробники зброї та військової техніки з усього світу. Він працюватиме на захист міжнародного права будь-якої країни.
- Західні лідери закликають до виробництва зброї в Україні. Вони вважають, що це стане економічним розвитком для України та прибутковою справою для західних виробників зброї.
- У 2024 році усі надходження з державного дорожнього фонду буде спрямовано до загального фонду держбюджету з метою зміцнення армії та посилення оборони держави.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.