Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про військового омбудсмана
Джерело: Ярослав Железняк, Ірина Геращенко
Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону про створення, визначення правового статусу, завдань та засад діяльності військового омбудсмана.
Законодавчу ініціативу №13266 підтримали 287 народних депутатів.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт на розгляд Верховної Ради. Документ зареєстрували як невідкладний для позачергового розгляду у парламенті.
Відповідно до проєкту закону, президент призначатиме військового омбудсмана та його заступників. Також створять Офіс військового омбудсмана для цивільного демократичного контролю у секторі безпеки й оборони.
У законопроєкті, серед іншого, прописаний порядок подання та розгляду скарг військовослужбовців, порядок проведення перевірок у військових частинах і органах військового управління у зв’язку з порушенням прав військовослужбовців, а також процес підготовки висновків і взаємодії військового омбудсмана з іншими державними органами.
- Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про зростання кількості порушень прав людини з боку працівників ТЦК. При цьому характер порушень змінюється.
- 30 грудня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Решетилової уповноваженою президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів.
В одній із лікарень Запоріжжя чоловік напав з ножем на лікаря і потрощив кабінет.
Фотограф-документаліст Ейдан Бедфорд зафіксував найбільшу міграцію скатів роду манта під час експедиції у водах біля узбережжя штату Нижня Каліфорнія, Мексика.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
10 липня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив екскерівниці Хмельницької МСЕК запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 7 вересня включно.
Європейська Комісія звільнила франко-українську перекладачку після того, як вона записувала конфіденційні переговори за участю президента України Володимира Зеленського.