Рада ухвалила законопроєкт щодо захисту прав примусово переміщених до РФ дітей
Джерело: Ірина Геращенко
14 травня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9495 “Про охорону дитинства”, який стосується захисту прав українських дітей, примусово переміщених до Росії.
Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів.
Нардепка від парламентської фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко додала, що законопроєктом №9495 “Про охорону дитинства” вперше вводяться поняття “депортована дитина” та “примусово переміщена”.
Цей законопроєкт надає чітке юридичне визначення депортованих і переміщених дітей, а також зобов’язує Кабінет Міністрів врегулювати механізм повернення, реінтеграції та адаптації таких дітей.
- 5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.
- Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
Під час рейсу авіакомпанії Ryanair до Іспанії жінка народила дівчинку.
14 травня, у День пам’яті українців, котрі рятували євреїв під час Другої світової війни, Головний рабин України Моше Реувен Асман висловив глибоку вдячність усім, хто проявив людяність. Він наголосив, що українці не відвернулися від євреїв у найстрашніші часи.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.
14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.