Рада Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання у відповідь на масовані атаки РФ
Джерело: очільник МЗС України Дмитро Кулеба у Twitter (X)
На запит української сторони Рада Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання у відповідь на масовані російські ракетні та дронові обстріли територій України.
За його словами, однією з ключових тем стане посилення протиповітряної оборони України.
“Важливий сигнал євроатлантичної єдності на тлі ескалації російського терору”, – зазначив міністр закордонних справ України.
Додамо, що у НАТО заявили про засудження останніх масованих ракетних ударів по Україні з боку РФ. Альянс запевнив у продовженні підтримки українських сил у боротьбі проти росіян.
“НАТО рішуче засуджує російські ракетні та безпілотні атаки на українське мирне населення, міста та селища. Це чергова демонстрація спроби Путіна зламати рішучість України. Він не встигне”, — такий коментар надала пресслужба Альянсу журналісту RMF FM у Брюсселі у відповідь щодо масованих обстрілів росіянами території України.
У НАТО наголосили, що “члени Альянсу вже надали Україні широкий спектр систем протиповітряної оборони та мають намір і далі зміцнювати її захист”.
“НАТО продовжує підтримувати право України на самооборону від агресивної війни Росії. Ми будемо стояти поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно”, — запевнили в Альянсі.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом158 повітряних цілей. Більшість вдалось збити.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.