Рада ЄС розпочне переговори з Європарламентом щодо створення Українського Фонду
Джерело: Міністерство економіки України
10 січня посли держав-членів ЄС узгодили та затвердили мандат на проведення переговорів з Європейським парламентом щодо створення Українського Фонду (Ukraine Facility) – спеціального фінансового інструмента для підтримки України протягом 2024-2027 років.
Відтак, програма Ukraine Facility об’єднає бюджетну підтримку ЄС для України до 2027 року в єдиний комплексний інструмент. Водночас затверджений мандат не містить питання, пов’язані з загальним обсягом програми Ukraine Facility, які стануть предметом подальших переговорів.
“Рішення Ради ЄС про початок переговорів щодо створення програми Ukraine Facility – ще одне підтвердження непохитності наших партнерів у наданні підтримки Україні. Наразі ми чітко дотримуємося узгодженого плану. У лютому ми очікуємо на оновлення багаторічної фінансової програми ЄС до 2027 року, а також остаточне затвердження Ukraine Facility, що дасть повноцінний старт програмі та дозволить отримати необхідну макрофінансову допомогу”, – зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Наступним кроком стане проведення офіційних тристоронніх переговорів між Радою ЄС, Європейським парламентом та Європейською комісією щодо створення програми Ukraine Facility. Домовленість, досягнута у ході переговорів, набуде чинності після офіційного ухвалення відповідного рішення з боку Ради ЄС та Європейського парламенту.
Згідно з ухваленим рішенням, програма Ukraine Facility складатиметься з трьох складових. Основу першої складової складе План для Ukraine Facility – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. План міститиме програму пріоритетних реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення та розвитку економіки та сприятимуть інтеграції з ЄС. За прогрес у виконанні індикаторів Плану надаватиметься щоквартальна фінансова підтримка.
Другою складовою програми Ukraine Facility стане спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Фінансування в межах цього інструмента зможуть отримати інвестори через ЄБРР, ЄІБ та інші міжнародні інституції.
Третьою складовою програми Ukraine Facility є технічна допомога та інші заходи, що сприятимуть реалізації структурних реформ на шляху до набуття повноцінного членства України в Європейському Союзі.
- Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що на наступному засіданні Рада ЄС обговорить безпекові зобов’язання, зокрема перед Україною.
- План Європейського Союзу виділити до 20 мільярдів євро на військову допомогу Україні зустрічає опір з боку деяких країн ЄС.
- Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року, переконаний єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.