Рада ЄС запровадила санкції проти росіян через «кампанію маніпулювання цифровою інформацією»

Джерело: CNN

В п’ятницю, 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.

Санкційних осіб звинувачують у проведенні “кампанії маніпулювання цифровою інформацією” під назвою RRN (Recent Reliable News), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку агресивної війни Росії проти України.

У заяві йдеться, що кампанія, в якій “брали участь державні органи або органи, афілійовані з російською державою”, справді базується на “фейкових вебсторінках, які узурпують ідентичність національних ЗМІ та урядових вебсайтів, а також на фейкових акаунтах у соціальних мережах”.

“Ця скоординована та цілеспрямована інформаційна маніпуляція є частиною ширшої гібридної кампанії Росії проти ЄС та держав-членів”, — зазначено в заяві.

Під санкції входять “Infornos” — інтернет-видання, “тісно пов’язане з російською військовою розвідкою (ГРУ) і відповідальне за створення понад 270 медіапроксі онлайн-видань, які поширюють пропаганду на підтримку агресивної війни Росії проти України”.

Серед них також пов’язана з Кремлем некомерційна АНО “Діалог”, Інститут російської діаспори, а також “Агентство соціального дизайну” та “Структура Національних технологій”.

У заяві йдеться, що санкції ЄС щодо війни Росії проти України зараз поширюються на близько 1800 фізичних та юридичних осіб.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.