Рада ЄС запровадила санкції проти росіян через «кампанію маніпулювання цифровою інформацією»

Джерело: CNN

В п’ятницю, 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.

Санкційних осіб звинувачують у проведенні “кампанії маніпулювання цифровою інформацією” під назвою RRN (Recent Reliable News), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку агресивної війни Росії проти України.

У заяві йдеться, що кампанія, в якій “брали участь державні органи або органи, афілійовані з російською державою”, справді базується на “фейкових вебсторінках, які узурпують ідентичність національних ЗМІ та урядових вебсайтів, а також на фейкових акаунтах у соціальних мережах”.

“Ця скоординована та цілеспрямована інформаційна маніпуляція є частиною ширшої гібридної кампанії Росії проти ЄС та держав-членів”, — зазначено в заяві.

Під санкції входять “Infornos” — інтернет-видання, “тісно пов’язане з російською військовою розвідкою (ГРУ) і відповідальне за створення понад 270 медіапроксі онлайн-видань, які поширюють пропаганду на підтримку агресивної війни Росії проти України”.

Серед них також пов’язана з Кремлем некомерційна АНО “Діалог”, Інститут російської діаспори, а також “Агентство соціального дизайну” та “Структура Національних технологій”.

У заяві йдеться, що санкції ЄС щодо війни Росії проти України зараз поширюються на близько 1800 фізичних та юридичних осіб.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.