Радбез ООН заслухає доповідь гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо ситуації на ЗАЕС

Джерело: “Енергоатом”

Сьогодні, 25 січня, Рада Безпеки ООН заслухає доповідь гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Засідання відбудеться в закритому режимі.

Раніше представники Міжнародного агентства з атомної енергії заявили, що російські військові вчергове замінували тимчасово окуповану ЗАЕС по периметру. Також нелегітимна окупаційна влада не збирається розробляти й реалізувати комплексний план технічного обслуговування у поточному році.

В.о. голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін наголошує, що ситуація на Запорізькій АЕС залишатиметься небезпечною весь час, допоки там перебуватимуть росіяни. Адже від початку окупації станція пережила вже вісім блекаутів. Тож лише повернення атомного об’єкта під контроль її законного оператора – “Енергоатома” – може забезпечити відновлення ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС.

У компанії нагадали, що збитки лише через зруйновані та пошкоджені окупантами майно й інфраструктуру на момент захоплення ЗАЕС попередньо становлять щонайменше 30 млрд грн. Остаточна цифра стане відомою після звільнення об’єкта і реальної оцінки заподіяної шкоди.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.