Радбез ООН заслухає доповідь гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо ситуації на ЗАЕС

Джерело: “Енергоатом”

Сьогодні, 25 січня, Рада Безпеки ООН заслухає доповідь гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Засідання відбудеться в закритому режимі.

Раніше представники Міжнародного агентства з атомної енергії заявили, що російські військові вчергове замінували тимчасово окуповану ЗАЕС по периметру. Також нелегітимна окупаційна влада не збирається розробляти й реалізувати комплексний план технічного обслуговування у поточному році.

В.о. голови правління АТ “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін наголошує, що ситуація на Запорізькій АЕС залишатиметься небезпечною весь час, допоки там перебуватимуть росіяни. Адже від початку окупації станція пережила вже вісім блекаутів. Тож лише повернення атомного об’єкта під контроль її законного оператора – “Енергоатома” – може забезпечити відновлення ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС.

У компанії нагадали, що збитки лише через зруйновані та пошкоджені окупантами майно й інфраструктуру на момент захоплення ЗАЕС попередньо становлять щонайменше 30 млрд грн. Остаточна цифра стане відомою після звільнення об’єкта і реальної оцінки заподіяної шкоди.

У центрі Луганська, а також у сусідніх мікрорайонах з’явились українські постери й листівки проукраїнського змісту.

Погана координація та мовний бар’єр між північнокорейськими та російськими військовими у Курській області призводять до серйозних проблем на полі бою.

Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.