Рахункова палата не планує перевіряти сплату податків гральним бізнесом – нардепка Южаніна

Джерело: Ніна Южаніна/Telegram

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що Рахункова палата не планує перевіряти сплату податків гральним бізнесом. Раніше народна обраниця наголошувала, що гральний бізнес недоплатив у держбюджет більш як 20 млрд грн.

Южаніна поінформувала про отриману відповідь від Рахункової палати про те, що “провести перевірку повноти сплати податків суб’єктами, що проводять діяльність у сфері азартних ігор – не можуть”, “провести перевірку ефективності адміністрування – не можуть”. У пояснення зазначили, що не вистачає трудових ресурсів, вони вже розподілені відповідно до Плану проведення заходів контролю.

Відповідь очікувала, бо мала ж вже інсайд, що на засіданні палати 15.03 прийнято рішення – не здійснювати перевірки. Мільярди воюючій країні не потрібні – так визначила Ольга Піщанська і нові члени, дообрані в непрозорий спосіб і на догоду ОП, – пояснила депутатка.

Окрім цього, Южаніна поділилася ще одним інсайдом, зауваживши, що найближчим часом влада “протягуватиме” скорочення членів Рахункової палати до 7-9.

Навіщо? Щоб звільнити решту, саме тих, хто пройшов прозорий конкурс і був обраний на законних підставах, але не задовольняє цю владу. Звільнити і зараз можуть, причину знайдуть, але тоді – немає більшості голосів, – пояснила вона.

Раніше нардепка зауважила, що гральний бізнес недоплатив у держбюджет більш як 20 млрд грн, відзначивши, що азартні ігри легалізовані 3,5 роки. Вона пояснила, що минулого року вони пішли на домовленість з владою і заплатили частину в бюджет. Однак, були розрахунки, тож Южаніна звернулася до Рахункової палати, аби перевірили несплату в попередні роки, яка становить 23 мільярди гривень.

Законодавиця закликала взяти ці кошти у бюджет з метою додаткових можливостей для фінансування Збройних Сил.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.