Рецидивіста, який із в’язниці працював на ФСБ РФ заради обміну, засудили до ще 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

За матеріалами СБУ, ще 16 років за ґратами проведе рецидивіст, який із в’язниці працював на ФСБ РФ заради обміну.

Таким чином він намагався “вислужитися” перед ворожою спецслужбою, щоб за допомогу агресору його включили у списки на обмін.

Задокументовано, що протягом березня – квітня 2022 року, використовуючи власні зв’язки на волі, він надавав російській спецслужбі інформацію про місця базування Сил оборони під Бахмутом.

Головними інформаторами в’язня були його знайомі з кримінальних кіл Донецької області, з якими він приховано спілкувався по мобільному телефону.

Усю отриману інформацію він дистанційно передавав представнику ФСБ, що перебував у тимчасово окупованому Криму.

За таку співпрацю російська спецслужба “гарантувала” своєму поплічнику внести його до списку обміну на українських полонених.

Тим самим кримінальник розраховував виїхати до РФ без подальшого відбування покарання на території країни-агресора.

Однак, співробітники СБУ припинили його злочинну діяльність – задокументували протиправні дії та у квітні цього року повідомили про підозру у державній зраді.

За матеріалами СБУ, суд призначив йому 15 років позбавлення волі. З урахуванням того, що зловмисник має ще один рік ув’язнення за попередні злочини – загалом в тюрмі він проведе 16 років.

За даними слідства, зрадником виявився мешканець Донеччини, який з 2021 року відбував покарання у Торецькій виправній колонії за торгівлю наркотиками.

Після повномасштабного вторгнення РФ його перевели до однієї з пенітенціарних установ у Чернівецькій області.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.