Регулярна гра у відеоігри «омолоджує» мозок щонайменше на 10 років – дослідження

Джерело: The Telegraph

Результати нового дослідження, проведеного канадськими вченими із Західного Університету, засвідчили, що відеоігри роблять мозок значно молодшим, тоді як фізичні навантаження ніяк не впливають на роботу мозку.

Зокрема дорослі, які грають у відеоігри FIFA, Grand Theft Auto і Minecraft, мають розумові здібності людини, яка на десять років молодша – тобто, з покращеною пам’яттю, увагою та здатністю аналізувати.

Водночас не було помічено жодних когнітивних покращень у тих, хто не займається іграми, але є фізично активними та займається спортом мінімум 150 хвилин на тиждень, що рекомендовано NHS. Натомість було виявлено, що активність покращує психічне здоров’я.

Як зауважили у виданні, отримані дані суперечать поширеній думці про те, що фізичні вправи можуть покращити когнітивні навички.

Дані мозкових тестів понад тисячі людей, де оцінювалася їхня увага, сприйняття та пам’ять, порівнювали з опитувальниками, у яких учасники вказували, як часто і в які ігри вони грають і чи грають взагалі, а також відповідали на питання про їхній спосіб життя.

“Дорослі, які грають у відеоігри п’ять або більше годин на тиждень, в середньому показали когнітивні результати, як люди, що на 13,7 року молодші” — наголосив нейробіолог, професор Адріан Оуен.

Тоді як дорослі, які рідко грали у відеоігри, менше п’яти годин на тиждень, показали себе як люди, що на 5,2 року молодші за свій вік.

За словами Оуена, попередні дослідження вказують на те, що ігри потрібні для тренування мозку і покращують когнітивні функції і що покращення розумових здібностей може бути результатом інтенсивного характеру багатьох популярних сучасних ігор.

“Ті види ігор, у які грають сьогодні більшість людей, насправді дуже відрізняються від ігор для тренування мозку. Як правило, вони дуже привабливі, стратегічні та можуть підвищити візуальну увагу та швидкість обробки інформації, а також здатність розв’язувати проблеми за допомогою інтенсивного повторення та практики. Будь-який гравець також знає, що ці ігри створені для активації систем винагороди мозку, що призводить до викиду нейромедіаторів, таких як дофамін. Це також може мати довгостроковий вплив на когнітивні функції”, – пояснив він.

Представники охорони здоров’я, включаючи ВООЗ, раніше заявляли, що фізичні вправи можуть покращити розумові здібності.

“Що стосується того, що фізичні вправи не впливають на когнітивні функції, це також стало для нас несподіванкою, враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо того, що помірні вправи можуть принести користь когнітивним здібностям”, — сказав професор Оуен.

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.

1 січня в Каменському районі Воронезької області розбився вертоліт Мі-28. Інцидент стався близько 18:00, коли літальний апарат впав і загорівся в полі.