Reuters: Азербайджанський літак збила російська ракета «Панцир-С»

Джерело: Reuters

Азербайджанський літак, котрий розбився у грудні, був уражений зенітним ракетно-гарматним комплексом “Панцир-С” російського виробництва. У Баку мають фрагмент ракети, його вилучили з уламків літака.

Авіакатастрофа сталася 25 грудня поблизу міста Актау в Казахстані. Лайнер авіакомпанії Azerbaijan Airlines виконував рейс і був змушений змінити маршрут, пролетівши над Каспійським морем після перенаправлення з південних районів Росії. Унаслідок аварії загинули 38 осіб.

Азербайджанська сторона має у своєму розпорядженні фрагмент ракети комплексу Панцир-С, який вилучили з уламків літака та ідентифікували під час міжнародної експертизи, — повідомило джерело.

Зауважимо, своєю чергою, Міністерство транспорту Казахстану опублікувало попередній звіт про аварію літака Azerbaijan Airlines. Згідно з документом, виявлені на корпусі повітряного судна отвори свідчать про проникнення зовнішніх об’єктів. Пошкодження призвели до витоку гідравлічної рідини, втрати тиску та несправності стабілізатора.

Відомство також представило фотографії корпусу літака з множинними пробоїнами.

На тлі події дев’ять іноземних авіакомпаній оголосили про зупинку польотів до Росії. До них увійшли казахстанська Qazaq Air, ізраїльська El Al, арабська Flydubai, сербська Air Serbia, а також національні авіакомпанії Узбекистану Uzbekistan Airways і Qanot Sharq, “Туркменські авіалінії”, китайська China Southern та азербайджанська AZAL. На додаток до цього Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) рекомендувало перевізникам утриматися від польотів до Москви, Санкт-Петербурга, Єкатеринбургу, Ростов-на-Дону та Самари.

Довідка. Літак Embraer E190 авіакомпанії AZAL, що прямував з Баку до Грозного, зазнав аварії 25 грудня в районі Актау. З 62 пасажирів та п’яти членів екіпажу загинули 38 осіб. Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що літак збили з землі. Після пошкодження екіпаж запросив екстрену посадку, проте жоден російський аеропорт не дав дозволу на приймання борту. В результаті літак попрямував у бік Актау через Каспійське море.

  • Раніше глава Кремля Володимир Путін зателефонував президенту Алієву і перепросив після авіатрощі літака в Казахстані, однак не визнав провини РФ.
  • Пасажири та члени екіпажу, які вижили після падіння азербайджанського літака у Казахстані розповіли, що перед авіатрощею чули звук удару.
  • Російська ракета класу “земля-повітря” стала причиною авіакатастрофи поблизу Актау в Казахстані, підтвердили джерела Euronews в уряді Азербайджану. Внаслідок падіння літака загинуло 38 осіб із 67.
  • Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що літак “Embraer 190” азербайджанської авіакомпанії, котрий вранці 25 грудня впав поблизу Актау в Казахстані, був підбитий російським зенітно-ракетним комплексом.
  • Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.