Reuters: Росія шукає бензин у Казахстані на випадок дефіциту після атак на російські НПЗ
Джерело: Reuters
РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі.
Одне з джерел повідомило, що угода про використання запасів для Росії вже узгоджена.
Водночас Шингис Ільясов, радник міністра енергетики Казахстану, зауважив, що Міністерство енергетики не отримувало такого запиту від російського колеги.
Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.
Станом на кінець березня атаки безпілотників вивели з ладу близько 14% російських потужностей первинної переробки нафти. Тоді як влада РФ заявляє, що ситуація на внутрішніх ринках пального стабільна.
Зазвичай Росія є чистим експортером пального та постачальником на міжнародні ринки, одначе, наслідки ударів безпілотників змусив нафтові компанії імпортувати.
РФ вже заборонила експорт бензину з 1 березня, щоб спробувати забезпечити достатньо пального для внутрішнього ринку після неодноразових атак українських дронів на російські нафтопереробні заводи з початку року.
Цього року Росія знову збільшила імпорт бензину з Білорусі, і в першій половині березня обсяг досяг майже 3 тис. тонн, повідомили джерела Reuters.
Два джерела в галузі, які побажали залишитися анонімними, сказали, що обговорення стосовно подальшого імпорту відбуваються між урядами та нафтовими компаніями. Один із них зазначив, що переговори були складними, оскільки Білорусь надає пріоритет експорту свого пального на міжнародні ринки. Скільки буде потрібно Росії, залежатиме від термінів ремонту НПЗ, повідомило інше джерело.
Припускають, що російські нафтові компанії можуть збільшити постачання нафти на білоруські НПЗ в обмін на додаткові нафтопродукти для постачання в Росію.
Зауважимо, ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.
Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.
- За даними ЗМІ, уночі 12 березня Україна атакувала РФ за допомогою БпЛА, завдавши вагомої шкоди великому нафтопереробному заводу Росії.
- У ніч на 17 березня на одному із заводів у місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї РФ виникла пожежа внаслідок атаки дронів.
- Уночі 16 березня у Росії вчергове було атаковано нафтопереробні заводи.
- Під ранок 13 березня у Рязанській області РФ було атаковано місцевий нафтопереробний завод.
- Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.