РФ хоче покращити відносини з Південною Кореєю, щоб пом’якшити наслідки співпраці з КНДР
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що Росія прагне налагодити відносини з Південною Кореєю, аби пом’якшити наслідки свого зближення з КНДР.
18 січня посол РФ у Південній Кореї Георгій Зінов’єв заявив, що Росія “вітатиме” Південну Корею у колі “дружних” держав та запропонував південнокорейському бізнесу долучитись до відновлення окупованого Донбасу.
Зінов’єв додав, що Південна Корея не хоче бачити стратегічну поразку РФ в Україні та застеріг Сеул від надання військової допомоги Києву.
Російський посол також заявив, що російсько-північнокорейська співпраця нібито не порушує жодних міжнародних санкцій.
Водночас в ISW нагадали, що Південна Корея давно сигналізує про те, що невдоволена зближенням Росії та КНДР.
Зокрема 17 вересня 2023 року президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що військово-технічні угоди Росії та Північної Кореї можуть порушувати санкції Ради безпеки ООН, а офіційні особи Південної Кореї нещодавно попередили, що Північна Корея збільшує поставки зброї та боєприпасів до Росії.
“Продовження співпраці Росії з Північною Кореєю, ймовірно, ще більше відштовхне Південну Корею від Росії, і Кремль, ймовірно, побоюється наслідків цієї змінної динаміки в Індійсько-Тихоокеанському регіоні”, – резюмували фахівці.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.