РФ, ймовірно, обговорює спільні військові навчання з Північною Кореєю

Джерело: SkyNews

4 вересня міністр оборони РФ Сергія Шойгу заявив, що Москва зараз веде переговори стосовно можливих спільних навчань з Північною Кореєю.

Раніше США висловили занепокоєння щодо посилення військової співпраці між цими двома країнами.

Розмірковуючи про можливість спільних навчань двох країн Шойгу сказав, що такий варіант дійсно розглядається.

Розвідувальне агентство Південної Кореї також згадало, що Шойгу запропонував північнокорейському лідеру Кім Чен Ину ідею проведення військово-морських навчань за участю РФ, Північної Кореї та Китаю.

Раніше розвідка США повідомила, що РФ та Північна Корея “активно просувають” свої переговори щодо потенційної угоди про постачання озброєння.

Зауважимо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час переговорів зі своїм північнокорейським колегою в Пхеньяні висловив намір “послідовно розвивати двосторонні зв’язки” та “зміцнювати співпрацю” між Росією і Північною Кореєю. Шойгу також назвав Північну Корею “важливим партнером Росії”.

Сполучені Штати неодноразово звинувачували Північну Корею в постачанні озброєння РФ для її війни проти України, зокрема “значної” кількості артилерійських снарядів також для російської групи найманців “Вагнер”.

Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.