РФ, ймовірно, обговорює спільні військові навчання з Північною Кореєю

Джерело: SkyNews

4 вересня міністр оборони РФ Сергія Шойгу заявив, що Москва зараз веде переговори стосовно можливих спільних навчань з Північною Кореєю.

Раніше США висловили занепокоєння щодо посилення військової співпраці між цими двома країнами.

Розмірковуючи про можливість спільних навчань двох країн Шойгу сказав, що такий варіант дійсно розглядається.

Розвідувальне агентство Південної Кореї також згадало, що Шойгу запропонував північнокорейському лідеру Кім Чен Ину ідею проведення військово-морських навчань за участю РФ, Північної Кореї та Китаю.

Раніше розвідка США повідомила, що РФ та Північна Корея “активно просувають” свої переговори щодо потенційної угоди про постачання озброєння.

Зауважимо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час переговорів зі своїм північнокорейським колегою в Пхеньяні висловив намір “послідовно розвивати двосторонні зв’язки” та “зміцнювати співпрацю” між Росією і Північною Кореєю. Шойгу також назвав Північну Корею “важливим партнером Росії”.

Сполучені Штати неодноразово звинувачували Північну Корею в постачанні озброєння РФ для її війни проти України, зокрема “значної” кількості артилерійських снарядів також для російської групи найманців “Вагнер”.

Нещодавно лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дав вказівку збройовим заводам збільшити потужності як “важливу частину зміцнення обороноздатності країни”.

Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп упевнений у можливості укласти угоду з Росією щодо припинення війни в Україні чи не наступного тижня.

За даними аналітиків, росіяни просунулися поблизу Куп’янська, Покровська, Часового Яру та на Курщині.

Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Нещодавно глава Білого дому Дональд Трамп фактично звинуватив українську владу у  розв’язанні війни з Росією, тоді як наступного дня назвав диктатором президента України. У відповідь на підтримку Зеленського висловилися демократи та навіть дехто з членів республіканської партії.