РФ оголосила у розшук громадян України й Грузії через нібито «підрив» Керченського мосту
Джерело: “Эхо Кавказа”
Російські правоохоронні органи оголосили у міждержавний розшук громадянина Грузії Олександра Інасарідзе та громадянина України Сергія Андрійченка. Їх звинувачують у причетності до вибуху на Керченському мосту, що стався у жовтні 2022 року.
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти обох осіб за статтями, пов’язаними з терористичним актом, що призвів до загибелі людей, незаконним придбанням вибухових речовин та контрабандою вибухівки організованою групою.
8 жовтня 2022 року на Керченському мосту вибухнула вантажівка, що призвело до значних руйнувань та жертв. Чотири дні потому Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії оголосила про арешт п’яти громадян Росії, трьох громадян України та Вірменії у зв’язку з розслідуванням цього теракту, який, за заявами ФСБ, був організований українською військовою розвідкою. Серед підозрюваних були вказані два громадянина Грузії, одним із яких є Інасарідзе.
ФСБ тоді також згадала ще одну особу, брокера на ім’я Леван, як співучасника. Грузинські ЗМІ, зокрема телеканал “Пірвелі”, повідомляли, що вантажівка, яка вибухнула, належала матері Олександра Інасарідзе, яка назвала звинувачення російської сторони “абсурдом”.
Представники грузинського уряду стверджували, що Грузія не має жодного стосунку до вибуху на Керченському мосту.
- 6 жовтня речник Військово-Морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що російські війська перекидають ракети С-300 до систем ППО поблизу Керченського мосту, адже вони там їм дуже потрібні.
- Наприкінці серпня у районі Керченської протоки, біля незаконно збудованого моста, російські загарбники проводили підготовчі роботи для затоплення вже другого порому.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.