РФ планує провести заходи сегрегації серед колаборантів, – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

На розгляд у Держдуму РФ, за ініціативою президента Росії Володимира Путіна, внесено законопроєкт “щодо денонсації Російською Федерацією Рамкової конвенції про захист національних меншин”.

У Центрі національного спротиву зазначили, що після прийняття цього законопроєкту, вище політичне керівництво РФ формально позбудеться обмежень щодо проведення політики асиміляції представників національних меншин проти їхньої волі, і також матиме можливість змінювати склад етнічних груп на тимчасово окупованих територіях згідно з власними намірами та планами.

“Таким чином, Кремль має намір запровадити жорстку систему селекції колаборантів на основі їх однозначної етнічної самоідентифікації – як росіян”, – зазначають в ЦНС.

До того ж, окупаційні адміністрації отримають більше можливостей для витіснення українців на ТОТ.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.