РФ поширює фейк, що нібито українська делегація проситиме у Давосі нові «воєнні кредити»
Джерело: Центр протидії дезінформації
Російські пропагандисти поширюють наратив, що українська делегація їде на Всесвітній економічний форум у Давос, щоб нібито “випрошувати у світового бізнесу нові воєнні кредити” в обмін на державні землі та активи.
У ЦПД наголосили, що ці наративи росіян не підтверджені жодними фактами.
Насправді ключова мета участі української делегації в Давоському форумі – це використання цього потужного майданчика для реалізації української “формули миру”.
Зокрема, в Давосі запланована зустріч радників із національної безпеки та політичних радників лідерів України і Великої Британії з питання реалізації української “формули миру”, а також інші важливі зустрічі.
“Маніпуляції росіян на темі “розпродажу української землі” з’явилися ще 2020 року. Отже, пропаганда ворога просто продовжує озвучувати свій старий “темник”. Довіряйте тільки верифікованим джерелам інформації, не дайте ворогу ввести себе в оману”, – зазначили у Центрі протидії дезінформації.
- Росіяни свідомо маніпулюють інформацією, поширюючи повідомлення про нібито підготовку “масштабного полювання на чоловіків за кордоном”.
- Російські пропагандисти поширюють наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок.
- РФ поширює фейковий наратив про нібито появу в Україні “двох армій” – під командуванням Валерія Залужного та Олександра Сирського. У ЦПД спростували неправдиву інформацію росіян.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.