РФ поширює фейкове відео, на якому нібито військові ЗСУ розстрілюють найманців з Африки

Зображення: ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

Російські пропагандисти поширюють чергове зрежисоване відео, на якому нібито українські військові розстрілюють найманців з Африки.

На відео, знятому в дуже темному приміщенні, можна побачити начебто українських військових та чотирьох чоловіків, що стоять на колінах біля стіни.

Голос, що буцімто належить українському військовому, на чию нагрудну камеру знято відео, з російським акцентом звинувачує африканців у дезертирстві, після чого “розстрілює їх”. Прикметно, що “розстрілювані” стоять перед цегляною стіною, від якої мали б рикошетити кулі, що було б небезпечно для “розстрілювачів”.

У ЦПД наголосили, що це відео є черговим фейком, які зараз активно продукує російська пропаганда.

Як раніше повідомляв Центр, до виробництва таких відео причетна студія “Крылья”, пов‘язана з російським Міноборони. Також над таким контентом працюють підрядники, дотичні до “Новоросія ТБ”, а поширення забезпечують агентства, які взаємодіють з ГРУ РФ.

Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.

Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.

У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.

Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.