РФ розглядає законопроєкт про заборону в’їзду «небажаним» іноземним громадянам – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

У російській держдумі розглядають проєкт закону, який дасть змогу уряду РФ визначати іноземні організації, які причетні до урядів інших держав “небажаними”. Їх засновникам та учасникам буде заборонено в’їзд до Росії.

На думку аналітиків ISW, якщо законопроєкт буде прийнято – перш за все уряд РФ заборонить в’їзд журналістам з російських опозиційних ЗМІ, розташованих за кордоном, та іноземним журналістам (до прикладу, журналістам британського BBC чи німецького DW), аби вони не освітлювали ситуацію всередині РФ.

Щобільше, фахівці вважають, що Кремль продовжують блокувати роботу міжнародних та іноземних неурядових організацій у Росії.

Російська влада також може порушити кримінальну справу та позбавити набутого російського громадянства осіб, визнаних винними в участі в визначеній “небажаній” організації.

Нещодавно у РФ також повідомили, що розглядають законопроєкт про заборону російським громадянам та компаніям розміщувати рекламу на платформах, які належать організаціям, позначеним як “іноземні агенти”, ймовірно, з метою використання фінансового тиску для цензури російських опозиційних ЗМІ.

“ISW продовжує оцінювати, що Кремль намагався консолідувати контроль і придушити інакомислення в російському інформаційному просторі напередодні виборів президента Росії в березні 2024 року, хоча цей законопроєкт, ймовірно, серйозно обмежить роботу опозиційних ЗМІ в Росії в довгостроковій перспективі”, – резюмували експерти.

  • Російський президент Володимир Путін заявив, що “держава, наука і бізнес досягають успішних результатів у рамках співробітництва, одним з яких стало виведення власної м’ясної породи курей”.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.