РФ розпочала найбільші навчання військово-морського флоту з часів Холодної війни

Джерело: міноборони РФ/Телеграм

30 липня Міноборони РФ оголосило про початок навчань військово-морського флоту, масштаб яких може стати безпрецедентним в історії країни-агресорки.

Зазначається, що у російських маневрах візьмуть участь близько 300 надводних кораблів та катерів, човнів та суден забезпечення, 50 літальних апаратів, понад 200 одиниць військової та спеціальної техніки, а також понад 20 тисяч солдатів та цивільних.

Передбачається, що навчання охоплять три флоти РФ — Північний, Тихоокеанський та Балтійський, а також Каспійську флотилію.

Водночас Чорноморський флот РФ, який втратив внаслідок ударів України третину бойової потужності, зокрема флагман крейсер “Москва” та п’ять великих десантних кораблів, у маневрах участі не беруть.

У навчаннях візьмуть участь майже всі доступні кораблі флоту РФ.

У РФ заявили, що головна мета навчань — “перевірка дій органів військового управління флоту, а також готовність екіпажів кораблів до виконання завдань за призначенням”.

Навчання триватимуть кілька днів.

Додамо, що жоден з російських кораблів, які, за заявами українських військових, були пошкоджені або знищені протягом року, не взяв участі в морському параді на честь дня ВМФ Росії 28 липня.

Раніше речник ВМС України Дмитро Плетенчук поінформував, що РФ вивела з тимчасово окупованого Криму усі сторожеві кораблі Чорноморського флоту. Зокрема 15 липня територію ТОТ Криму покинув останній із них.

Читайте також: NYT: Україна досягла «досить дивовижних» успіхів в Криму

Зауважимо, 14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО. Також Столтенберг назвав “великою перемогою” нещодавні досягнення України в Чорному морі після того, як Сили оборони уразили військовий російський корабель “Цезар Куніков”.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.