РФ спромоглася побудувати лише сім цивільних авіалайнерів від початку війни
Джерело: BBC
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Після лютого 2022 року Об’єднана авіабудівна корпорація, що входить до “Ростеху”, побудувала сім авіалайнерів Sukhoi SuperJet 100 “з довоєнного доробку”. Також створено два літаки Іл-96-400М та Іл-114, які проходять випробування.
Програма імпортозаміщення в авіації, анонсована російською владою, виявилася лише “імітацією активності”.
Згідно з програмою розвитку авіагалузі до 2030 року, яку уряд РФ затвердив у червні 2022 року, до кінця року передбачалося випустити 14 цивільних літаків, у 2023 році – 25, до кінця 2024 року – ще 69 штук. Загалом до кінця 2030 року планувалося побудувати 1032 пасажирські літаки.
Зрив цього плану свідчить про те, що ОАК “виявилася не в змозі виробляти пасажирські літаки”, пише ВВС. Причиною кризи галузі журналісти називають запроваджені щодо Росії західні санкції, які “виявилися настільки вагомими, що поставили авіапромисловість на межу виживання”. Наприклад, через санкції виникли проблеми із виробництвом двигунів, систем авіоніки, елементів салону.
Тоді як експерти вважають, що програма була створена лише для демонстрації активності.
З тих, хто цей план робив, ніхто його не розглядав як безпосередню схему для роботи. Тобто, можливо, десь там нагорі на нього дивилися і вважали, що він спрацює, і до 2030 року будуть побудовані тисячі літаків, але за фактом це була лише така імітація активності, – заявило джерело.
- У Росії протягом тижня сім літаків російських авіакомпаній зламались безпосередньо під час виконання рейсів.
- За перші вісім днів грудня 2023 року цивільні російські літаки зазнали щонайменше вісім серйозних механічних поломок і були вимушені здійснювати екстрені посадки. Такі інциденти демонструють зростаючу небезпеку авіаперельотів в Росії через неможливість проходити належне технічне обслуговування.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.
6 лютого міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спільно з заступником міністра оборони Сергієм Мельником та командувачем Медичних сил ЗСУ Анатолієм Казмірчуком обговорили механізм розбронювання медиків для потреб ЗСУ.