«РФ свідомо ставить під загрозу світову продовольчу безпеку» – у МЗС Франції засудили обстріл портової інфраструктури
Джерело: пресслужба МЗС Франції
У Міністерстві закордонних та європейських справ Франції “рішуче засудили” хвилю російських обстрілів української портової інфраструктури, заявивши, що РФ свідомо призводить до світової продовольчої кризи.
Франція рішуче засуджує нову хвилю російських ударів по Україні, які в ніч з 1 на 2 серпня вразили портову інфраструктуру Ізмаїла, розташованого на Дунаї. Пошкоджено або зруйновано елеватор, зерносховища, цистерни вантажного термінала, складські та адміністративні приміщення, – мовиться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що після того, як Чорноморська зернова ініціатива не була продовжена, РФ знову свідомо ставить під загрозу світову продовольчу безпеку, руйнуючи основну інфраструктуру для експорту зерна. У Франції наголосили, що РФ лише переслідує власні інтереси користуючись з найбільш уразливих верств населення, підвищуючи ціни на сільськогосподарську продукцію.
Як неодноразово зазначала міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, ці неприйнятні дії РФ є воєнними злочинами та не можуть залишитися безкарними. Зауважується, що у тісній координації зі своїми партнерами Франція продовжить надавати військову підтримку Україні для зміцнення її можливостей протиповітряної оборони, а також підтримку українських судів і Міжнародного кримінального суду для боротьби з безкарністю російських злочинів.
Зауважимо, 2 серпня президент Румунії Клаус Йоганніс зреагував на російську атаку по українській інфраструктурі на Дунаї.
У ніч на 2 серпня росіяни завдали удару по порту в Ізмаїлі в Одеській області. Внаслідок атаки пошкоджено елеватор.
- 2 серпня ворог вивів у Чорне море підводний і надводний ракетоносії “Калібрів”. Загальний залп може становити 12 одиниць.
- Три цивільних вантажних судна – з Ізраїлю, Греції та одне з турецько-грузинською реєстрацією – у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Вранці 2 серпня внаслідок атаки російських безпілотників зіпсовано майже 40 тис. тонн зерна.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.