РФ відмовляється оголошувати мобілізацію навіть попри проблеми з пошуком добровольців – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.

Аналітики ISW зауважили, що кілька російських депутатів напередодні виступили проти примусового призову у Росії.

Зокрема очільник комітету держдуми РФ з оборони Андрій Карталов наголосив, що мобілізація в Росії непотрібна, оскільки їхні війська і так мають “перевагу” на фронті.

Його підтримав член цього ж комітету Віктор Соболєв, який наголосив, що контракти на участь у війні підписало 740 тисяч осіб (імовірно, від початку повномасштабної війни), і що мобілізація лише “погіршить ситуацію”, адже на поле бою відправлятимуть осіб без військового досвіду чи навичок.

Заступник глави комітету Андрій Красов своєю чергою заявив, що мобілізація непотрібна, адже і без неї є охочі воювати.

“Ці російські депутати, ймовірно, стверджують, що темпи призову до армії достатні для того, щоб розвіяти страхи російського суспільства щодо дуже непопулярного потенційного нового часткового примусового призову”, – вважають фахівці.

При цьому в ISW стверджують, що з кінця 2024 року вони спостерігають за повідомленнями про те, що Росія зазнає труднощів у пошуках добровольців. Щобільше, щомісячний рівень набору нових військових дорівнює, або й нижчий, за щомісячний рівень втрат.

Окрім цього фахівці також бачили повідомлення про те, що у деяких російських регіонах не виконують щомісячні квоти з набору бажаючих приєднатись до армії РФ, оскільки росіяни вже не так охоче йдуть на фронт добровільно.

Днями російське міноборони запропонували правки про перекласифікацію деяких захворювань та розладів для призовників та тих, хто підписує контракт на військову службу.

“Міноборони Росії запропонувало перекваліфікувати сифіліс, гіпертонію, атрофічні розлади центральної нервової системи, шкірні захворювання, шизофренію, психотичні розлади, афективні розлади та інші проблеми зі здоров’ям як незначніші захворювання, які не позбавляють права на військову службу”.

Це означає, що призовникам з такими захворюваннями та розладами буде важче отримати звільнення від військової служби за станом здоров’я, а тим, хто вже перебуває на службі, буде важче звільнитись.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.