РФ відмовляється оголошувати мобілізацію навіть попри проблеми з пошуком добровольців – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.
Аналітики ISW зауважили, що кілька російських депутатів напередодні виступили проти примусового призову у Росії.
Зокрема очільник комітету держдуми РФ з оборони Андрій Карталов наголосив, що мобілізація в Росії непотрібна, оскільки їхні війська і так мають “перевагу” на фронті.
Його підтримав член цього ж комітету Віктор Соболєв, який наголосив, що контракти на участь у війні підписало 740 тисяч осіб (імовірно, від початку повномасштабної війни), і що мобілізація лише “погіршить ситуацію”, адже на поле бою відправлятимуть осіб без військового досвіду чи навичок.
Заступник глави комітету Андрій Красов своєю чергою заявив, що мобілізація непотрібна, адже і без неї є охочі воювати.
“Ці російські депутати, ймовірно, стверджують, що темпи призову до армії достатні для того, щоб розвіяти страхи російського суспільства щодо дуже непопулярного потенційного нового часткового примусового призову”, – вважають фахівці.
При цьому в ISW стверджують, що з кінця 2024 року вони спостерігають за повідомленнями про те, що Росія зазнає труднощів у пошуках добровольців. Щобільше, щомісячний рівень набору нових військових дорівнює, або й нижчий, за щомісячний рівень втрат.
Окрім цього фахівці також бачили повідомлення про те, що у деяких російських регіонах не виконують щомісячні квоти з набору бажаючих приєднатись до армії РФ, оскільки росіяни вже не так охоче йдуть на фронт добровільно.
Днями російське міноборони запропонували правки про перекласифікацію деяких захворювань та розладів для призовників та тих, хто підписує контракт на військову службу.
“Міноборони Росії запропонувало перекваліфікувати сифіліс, гіпертонію, атрофічні розлади центральної нервової системи, шкірні захворювання, шизофренію, психотичні розлади, афективні розлади та інші проблеми зі здоров’ям як незначніші захворювання, які не позбавляють права на військову службу”.
Це означає, що призовникам з такими захворюваннями та розладами буде важче отримати звільнення від військової служби за станом здоров’я, а тим, хто вже перебуває на службі, буде важче звільнитись.
- За оцінками аналітиків ISW, у січні просування російських окупаційних військ сповільнилось, але втрати залишились на високому рівні.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.