РФ відправила до Бразилії, ймовірно, рекордну кількість нафти після дворічної перерви
Джерело: росЗМІ
З вересня РФ відновила експорт сирої нафти до Бразилії після дворічної перерви та, ймовірно, постачила максимальний обсяг за останні 13 років.
Повідомляється, що Бразилія купила 84,4 тисячі тонн нафти на $48 млн. Це перше постачання з серпня 2021 року — тоді країна придбала 42,1 тисячі тонн. Вереснева партія сировини стала максимальною з червня 2010 року.
Водночас вартість поставленого обсягу нафти у вересні до серпня зменшилася на 13%, до $593,8 млн. Це сталося через заборону РФ на експорт бензину та дизельного пального, намагаючись “стабілізувати внутрішній ринок”.
Про те, що Росія вперше за довгий час відправила партію сирої нафти до Бразилії у прагненні диверсифікувати список покупців, обмежений санкціями США та ЄС, писало агентство Reuters 8 вересня.
В останні місяці Росія постачає більшу частину обсягів своєї нафти до Індії та Китаю, оскільки у грудні минулого року Євросоюз ввів ембарго на російську сировину, тоді як країни G7 — цінову стелю на рівні $60 за барель.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Казахстан купує танкери для транспортування своєї нафти через Каспійське та Чорне моря, адже найбільший виробник нафти в Центральній Азії шукає альтернативи своєму основному експортному трубопроводу через Росію.
- США мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.