РФ відправила до Бразилії, ймовірно, рекордну кількість нафти після дворічної перерви

Джерело: росЗМІ

З вересня РФ відновила експорт сирої нафти до Бразилії після дворічної перерви та, ймовірно, постачила максимальний обсяг за останні 13 років.

Повідомляється, що Бразилія купила 84,4 тисячі тонн нафти на $48 млн. Це перше постачання з серпня 2021 року — тоді країна придбала 42,1 тисячі тонн. Вереснева партія сировини стала максимальною з червня 2010 року.

Водночас вартість поставленого обсягу нафти у вересні до серпня зменшилася на 13%, до $593,8 млн. Це сталося через заборону РФ на експорт бензину та дизельного пального, намагаючись “стабілізувати внутрішній ринок”.

Про те, що Росія вперше за довгий час відправила партію сирої нафти до Бразилії у прагненні диверсифікувати список покупців, обмежений санкціями США та ЄС, писало агентство Reuters 8 вересня.

В останні місяці Росія постачає більшу частину обсягів своєї нафти до Індії та Китаю, оскільки у грудні минулого року Євросоюз ввів ембарго на російську сировину, тоді як країни G7 — цінову стелю на рівні $60 за барель.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.