РФ запустила фейковий документальний фільм проти Міжнародного олімпійського комітету

Джерело: CNN

Кремлівські пропагандисти посилюють зусилля, щоб підірвати літні Олімпійські ігри у Парижі та підтримку України, використовуючи як онлайн-, так і офлайн методи.

Зокрема Росія за допомогою ШІ запустила фейковий документальний фільм з голосом Тома Круза проти Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Також, за повідомленням джерел, РФ причетна до розміщення трун біля Ейфелевої вежі у Парижі, з написами “Французькі солдати у Парижі”.

Такі дії свідчать про відчайдушне прагнення Кремля заплямувати цьогорічну Олімпіаду, через обмеження участі російських спортсменів та стримати будь-який імпульс Заходу щодо України, який почав давати дозволи на застосування свого озброєння по території РФ.

Водночас Росія звинувачення Франції називає “русофобськими”.

Аналітики Microsoft, які і повідомили про фейковий фільм, зауважили, що для того, аби фейковий фільм виглядав реалістичніше, росіяни використали у ньому фальшивий голос Тома Круза, логотип Netflix та навіть статтю нібито з NYT.

Відео, опубліковане минулого року у Telegram, стало “початком масштабної кампанії” росіян з метою заплямувати Олімпійські ігри у Парижі, наголосили у Microsoft.

За даними компанії, росіяни також розповсюджують фейкові новини про те, що мешканці Парижа нібито масово страхують майно через побоювання терактів перед Олімпіадою. Щобільше, РФ розповсюджує фейкові повідомлення – нібито від ЦРУ та французької розвідки – з попередженням про терористичні дії.

Росія давно намагається нашкодити МОК через заборону російським спортсменам офіційно представляти свою країну. Раніше подібні обмеження щодо росіян запровадили після того, як їх піймали на допінгу.

До прикладу, у 2018 році, за повідомленням Мін’юсту США, російське ГРУ стояло за потужною кібератакою на комп’ютери, які використовували на церемонії відкриття зимових ОІ у Південній Кореї в 2018 році.

Зараз офіційні особи Франції готуються до подібних кібератак на змаганнях у Парижі.

“ГРУ зберегло кілька своїх найвагоміших кібератак для Франції та Олімпійських ігор, і вони застосовували їх, коли геополітична ситуація була менш напруженою. Будь-яка атака, яку вони готують, буде націлена на те, щоб підірвати престиж Франції та солідарність, яка є основою заходу”, – сказав Джон Халтквіст, головний аналітик компанії з кібербезпеки Mandiant.

Та окрім фейкових публікацій онлайн, Росія вдається і до офлайнметодів. До прикладу, на вихідних поліція Франції виявила поряд з Ейфелевою вежею труни з прапором Франції та написом “Французькі солдати в Україні”.

Французький військовий посадовець розповів CNN, що до цього причетна Росія. Трьох підозрюваних в інциденті допитують правоохоронці.

Заяви президента Франції про готовність відправити французьких військових в Україну викликала злість у російського уряду.

Останніми днями проросійські акаунти у соцмережах також розповсюджують фейкове відео з представником держдепу США Метью Міллером, який розповідає про дозвіл Україні бити американською зброєю по території РФ. Відео “склеєне” з різних його виступів, адже він весь час з’являється у різних галстуках.

Невідомо, хто автор відео. У США офіційно не коментують це.

“Хоча відео точно фейкове, воно є кроком до того, про що попереджували дослідники боротьби з дезінформацією – використання ЗМІ, керовані ШІ, для посилення іноземних операцій з дезінформації”, – заявили у Держдепі у коментарі CNN.

  • Віцепрезидентка Європейської комісії з цінностей і прозорості Віра Йоурова заявила, що Президент РФ Володимир Путін та “інші ворожі актори” можуть зловживати відсутністю регулювання платформи Telegram для поширення фейкових новин у східних країнах Європейського Союзу.
  • ЗМІ проаналізували, як російські інтернет-тролі намагаються втрутитись у вибори до Європейського парламенту за допомогою дипфейків та двійників.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.

Жінка, яка звинуватила Конора Макгрегора в її зґвалтуванні, сказала, що “справедливість відбулася” і вона виграла цивільний позов проти ірландського бійця змішаних єдиноборств.