Rheinmetall постачить Україні 20 додаткових БМП Marder

Джерело: пресслужба Rheinmetall

Уряд Німеччини замовив в оборонного концерну Rheinmetall 20 додаткових БМП Marder для України.

Уряд Німеччини доручив Rheinmetall спорядити Україні 20 додаткових бойових машин піхоти Marder. Замовлення розміщено у березні 2024 року.

Також інформують, що постачання нової партії заплановано на 2024 рік. На цей момент Rheinmetall вже передала тризначну кількість БМП Marder Збройним Силам України шляхом прямих постачань і програм циклічного обміну.

Версія 1A3 Marder має вбудовані лазерні далекоміри, які забезпечують ефективне й точне ураження цілей. Компанія вже поставила перші 20 таких БМП в Україну від уряду Німеччини в березні 2023 року.

У 2023 році ФРН передала або профінансувала 120 Marder 1A3.

Зауважимо, у Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що країна наступного року подвоїть військову допомогу Україні.

Канцлер ФРН Олаф Шольц зауважив, що уряд Німеччини домовився стосовно бюджету на 2024 рік, у якому зберіг обсяг витрат на військову допомогу Україні. Так, у проєкті нового бюджету Німеччини збережено €8 мільярдів на військову допомогу Україні, зазначив Шольц.

Довідка. Marder – німецька гусенична бойова машина піхоти концерну Rheinmetall. Основна бойова машина танко-гренадерських дивізій Бундесверу з 1970-х років. У 2010-х роках наступником Marder 1 мала стати БМП Puma.

Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

  • У жовтні Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшла пускова установка ЗРК IRIS-T, ракети до IRIS-T, боєприпаси та бронетранспортери.
  • 2 грудня Німеччина спорядила тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
  • Німецький збройовий концерн Rheinmetall отримав черговий контракт на постачання десятків тисяч 155-мм артилерійських снарядів Україні.
  • Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.