Rheinmetall постачить Україні розвіддрони нового покоління

Джерело: Bild am Sonntag

До кінця 2023 року німецький збройовий концерн Rheinmetall спорядить Україні сучасний розвідувальний безпілотник Luna NG, здатний виконувати завдання на відстані до 100 км та на висоті до 5 км.

Зауважується, що окрім функцій розвідки, БПЛА може забезпечувати мережу LTE, і навіть перехоплювати або глушити зв’язок, тож це — БПЛА нового покоління супердронами, які здатні “бачити та чути”.

У комплекти входять наземна станція керування з кількома безпілотниками та стартова катапульта. Безпілотник важить 40 кг, час польоту становить до 8 годин. Він здатний виконувати завдання на відстані до 100 км та на висоті до 5 км.

Luna NG також має версію, яка може нести озброєння. Деталі угоди наразі не розкриваються.

NG означає “Нове покоління” дрона Luna. Інші моделі безпілотників вже поставлені в Україну зі складів Бундесверу.

Довідка. Rheinmetall — німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.