Російські хакери намагалися атакувати об’єкт енергетичної інфраструктури України – Держспецзв‘язку

Джерело: пресслужба Держспецзв’язку

Хакерське угрупування АРТ28, яке пов’язують зі спецслужбами РФ, намагалося атакувати об’єкт критичної енергетичної інфраструктури України.

За даними урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, для реалізації свого задуму зловмисники використовували повідомлення електронної пошти з підробленою адресою відправника та посиланням на архів.

Як пояснили у відомстві, відвідування посилання призведе до завантаження на ЕОМ жертви ZIP-архіву, що містить три JPG-зображення (приманки) та BAT-файл weblinks.cmd. У випадку запуску CMD-файлу буде відкрито декілька вебсторінок-приманок, створено файли .bat і .vbs, а також здійснено запуск VBS-файлу, який, у свою чергу, виконає BAT-файл.

За словами фахівців, на комп’ютері жертви створювалися файли та “приховані” сервіси, призначені для перенаправлення інформаційних потоків через мережу TOR на відповідні хости локальної обчислювальної мережі. При цьому зловмисники використовували сценарій для отримання хешу паролю облікового запису.

Спеціалісти також зауважили, що кібератаку здійснювали із використанням легітимних сервісів (зокрема, Mockbin) та функціоналу штатних програм.

Водночас експерти додали, що завдяки обмеженню можливості доступу до вебресурсів сервісу Mockbin та блокуванню запуску Windows Script Host на ЕОМ, відповідальному співробітникові згаданого об’єкту критичної енергетичної інфраструктури вдалося запобігти кібератаці.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня.