Російські хакери намагаються отримати докази ймовірних воєнних злочинів РФ – глава Держспецзв‘язку для Reuters

Джерело: Reuters

Російські шпигуни вдаються до послуг хакерів для здійснення кібератак на комп’ютерні системи правоохоронних органів України, у спробах ідентифікувати та отримати докази, пов’язані з імовірними російськими воєнними злочинами.

За словами очільника Держспецзв’язку Юрія Щиголя, хакери, які працюють із зовнішніми, внутрішніми та військовими спецслужбами Росії, активізували кампанії цифрового вторгнення проти Офісу Генерального прокурора України, зокрема проти його відділів, які документують воєнні злочини.

“Відбулася зміна напрямку – від фокусування на енергетичних об’єктах до правоохоронних органів, які раніше не так часто ставали об’єктами кібератак. Ця зміна орієнтиру у бік судів, прокуратури та правоохоронних органів вказує  на те, що хакери збирають докази про російські воєнні злочини в Україні”, – прокоментував глава Держспецзв’язку, зауваживши, що метою таких дій є стеження за розслідуваннями злочинів російської армії в Україні.

Водночас, як розповів Щиголь, російські хакери намагалися атакувати державні органи та отримати доступ до їхніх серверів електронної пошти. Він також зазначив, що групи, які вдалося ідентифікувати як такі, що займаються злочинною кібердіяльністю, є частиною ГРУ та ФСБ Росії.

Як заявив Щиголь, кількість інцидентів кібербезпеки, задокументованих службами Держспецзв’язку, зросла на 123% за перше півріччя цього року, порівнюючи з другою половиною 2022 року.

При цьому зв’язківець запевнив, що відомство також має докази того, що російські хакери отримували доступ до приватних камер відеоспостереження в Україні, щоб стежити за результатами ударів ракетами дальньої дії та безпілотниками, а також до систем, які надають інформацію про стабільність енергетичної мережі.

За оцінками Щиголя, кібератаки на енергетичну інфраструктуру повторяться і цієї зими.

“Потрібно розуміти, що кібервійна не закінчиться навіть після перемоги України на полі бою”, – застеріг він.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.